Про затвердження Положення про місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення Новосанжарського району

Версія для друкуВерсія для друку
Дата: 
04.03.2020
Номер: 
39

НОВОСАНЖАРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

04.03.2020                                        смт. Нові Санжари                         №39

Про затвердження Положення
про місцеву автоматизовану
систему централізованого
оповіщення Новосанжарського
району

Зареєстроване  в Північно-Східному

міжрегіональному управлінні

Міністерства  юстиції (м.Суми)
11 березня  2020 року за №62/62

Відповідно до статей 19, 30, 53 Кодексу цивільного захисту України, статей 2, 25, пункту 9 частини першої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року № 733 «Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту», на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21 серпня 2019 року № 599 «Про затвердження Положення про територіальну  автоматизовану систему централізованого оповіщення», зареєстрованого в  Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області 29 серпня 2019 року за № 432/3549, та з метою забезпечення надійного функціонування місцевої автоматизованої системи централізованого  оповіщення Новосанжарського району:

1. Затвердити Положення про місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення Новосанжарського району (додається).

2. Провідному спеціалісту - юрисконсульту сектору документообігу та контролю апарату районної державної адміністрації (Мокляк Т.А.) протягом трьох робочих днів після прийняття цього розпорядження забезпечити його подання до Північно – Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) для державної реєстрації.

3. Сектору житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту районної державної адміністрації (Журавель В.В.) після державної реєстрації цього розпорядження забезпечити його офіційне оприлюднення.
4. Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення.
2

5.  Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

         
Голова                                                                      Владислав ВАСЮТА

 

 

                                                                                                  

                                                                            
                                                                           ЗАТВЕРДЖЕНО 

Розпорядження голови
Новосанжарської районної
державної адміністрації 
                                                                           04 березня 2020 року №39

ПОЛОЖЕННЯ
про місцеву автоматизовану систему
централізованого оповіщення Новосанжарського району

I. Загальна частина

1. Положення про місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення Новосанжарського району (далі – Положення) визначає порядок організації оповіщення районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, органів управління і сил цивільного захисту та населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, їх подальшого інформування з метою вжиття заходів безпеки на території Новосанжарського району у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

2. Дія цього Положення поширюється на Новосанжарську районну державну адміністрацію, дільницю мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком», Новосанжарське відділення поліції Кобеляцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

II. Організація місцевої автоматизованої системи
централізованого оповіщення

1. До складу місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» входить:
апаратура і технічні засоби оповіщення цивільного захисту, які використовують мережі радіомовлення і телебачення Новосанжарського району, інші канали та засоби звукового та візуального супроводження, мережі зв’язку, які входять до телекомунікаційної мережі загального користування та національної телекомунікаційної мережі, мережі мобільного зв'язку, комп'ютерні мережі та мережа Інтернет.
апаратура оповіщення, яка приймає сигнали, повідомлення та інформацію цивільного захисту в дільниці мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» від оперативного чергового управління з питань цивільного захисту Полтавської обласної державної адміністрації, здійснює запуск кінцевого обладнання та засобів оповіщення (електричних сирен);
апаратура оповіщення, яка приймає сигнали, повідомлення та інформацію цивільного захисту в Новосанжарське відділення поліції Кобеляцького відділу
поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області з наступним їх доведенням керівному складу Новосанжарської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області.

2. Місцева автоматизована система централізованого оповіщення «Сигнал-М» забезпечує оповіщення та подальше інформування:
органів управління та сил цивільного захисту Новосанжарської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області;
населення в зоні загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації.

3. Місцева автоматизована система централізованого оповіщення «Сигнал-М» взаємодіє із територіальною автоматизованою системою централізованого оповіщення «Сигнал-ВО», від якої отримує відповідні сигнали оповіщення, а також локальними, об'єктовими та спеціальною системами оповіщення.
Локальні та об'єктові системи оповіщення інтегруються до місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М».

4. Місцева автоматизована система централізованого оповіщення «Сигнал-М» включає об’єкти цивільного захисту та телекомунікацій, апаратуру і обладнання, включення та запуск яких автоматизовано здійснює оперативний черговий Управління з питань цивільного захисту Полтавської обласної державної адміністрації.

5. До складу місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» входить:
апаратура оповіщення середньої ланки, яка приймає сигнали, повідомлення та інформацію цивільного захисту в дільниці мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» від оперативного чергового управління з питань
цивільного захисту обласної державної адміністрації (апаратура оповіщення верхньої ланки), автоматично передає їх до нижньої ланки системи оповіщення та здійснює запуск кінцевого обладнання та засобів оповіщення;
апаратура оповіщення нижньої ланки, яка приймає сигнали, повідомлення та інформацію цивільного захисту в Новосанжарське відділення поліції Кобеляцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області з наступним їх доведенням керівному складу Новосанжарської районної державної адміністрації.

III. Порядок оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації

1. Рішення про оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації на території Новосанжарського району Полтавської області  приймає голова Новосанжарської районної державної адміністрації.

2. Оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій на території Новосанжарського району Полтавської області здійснюється:
відділом організаційної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації або спеціально визначеною особою (черговим) Новосанжарської районної державної адміністрації;
черговим електромеханіком дільниці мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком». 
3. Підготовка персоналу чергової служби, який здійснює оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій на території Новосанжарського району Полтавської області організується Новосанжарською районною державною адміністрацією.

4. Порядок дій чергової служби Новосанжарської районної державної адміністрації щодо здійснення оповіщення на території Новосанжарського району Полтавської області визначається інструкцією, яка затверджується головою Новосанжарської районної державної адміністрації.

5. Порядок дій та взаємодії відділу організаційної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації або спеціально визначеною особою (черговим) Новосанжарської районної державної адміністрації з черговим електромеханіком дільниці мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком», а також черговим Новосанжарського відділення поліції Кобеляцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області під час передачі сигналів оповіщення та інформації цивільного захисту визначається спільними інструкціями.

IV. Порядок застосування місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М»

1. Доведення звукової, мовної та літерно-цифрової інформації, оповіщення та інформування населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації на території  Новосанжарського району Полтавської області здійснюється за схемою оповіщення, що розробляється відділом організаційної роботи та управління персоналом апарату Новосанжарської районної державної адміністрації.

2. Доведення звукової, мовної та літерно-цифрової інформації до органів управління та сил цивільного захисту Новосанжарської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області, а також населення Новосанжарського району Полтавської області здійснюється за допомогою апаратури оповіщення, що працює в постійному режимі.

Звукова, мовна та літерно-цифрова інформація приймається і обліковується черговим електромеханіком дільниці мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком», черговим Новосанжарського відділення поліції Кобеляцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області, відділу організаційної роботи та управління персоналом апарату районної державної адміністрації або спеціально визначеною особою (черговим) Новосанжарської районної державної адміністрації, з наступним їх доведенням до органів управління та сил цивільного захисту Новосанжарської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області, а також населення Новосанжарського району Полтавської області.  
3. Оповіщення органів управління та сил цивільного захисту Новосанжарської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області здійснюється системою централізованого виклику.
Система централізованого виклику забезпечує доведення мовних та/або текстових повідомлень до визначених абонентів на стаціонарні телефони, мобільні термінали, комп'ютери тощо з використанням відповідної апаратури, обладнання автоматизованих робочих місць, телекомунікаційної мережі загального користування (національної телекомунікаційної мережі), мереж та сервісів мобільного зв'язку, мережі Інтернет.
За підтвердження отримання сигналу відповідає абонент.
Апаратура системи централізованого виклику повинна передбачати документальне підтвердження здійснення оповіщення та забезпечення підтвердження отримання (доставки) абоненту сигналів оповіщення, якщо це передбачено технічними умовами на апаратуру.
Списки абонентів, що підлягають оповіщенню через систему централізованого виклику, готуються завчасно.
Для здійснення необхідних переключень в станційному обладнанні списки абонентів системи централізованого виклику надаються до дільниці
мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком».

4. Для привернення уваги перед доведенням інформації до населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації передається попереджувальний сигнал «Увага всім», а саме: уривчасте звучання

електросирен, часті гудки транспорту, зокрема у запису мережами радіомовлення та через вуличні гучномовні пристрої.

Тривалість звучання попереджувального сигналу становить три – п’ять хвилин (в залежності від технічних характеристик апаратури оповіщення).
Системи оповіщення передають сигнал «Увага всім» з використанням відповідної апаратури, обладнання автоматизованих робочих місць, телекомунікаційної мережі загального користування, мереж мобільного зв'язку, частотного ресурсу передавальних станцій, комп'ютерних мереж.
Сигнал «Увага всім» при оповіщенні апаратурою систем оповіщення відтворюється кінцевими пристроями та засобами оповіщення, а саме: електричними сиренами та/або електронними сиренами, вуличними гучномовцями, телевізійними та радіоприймачами, проводовими радіоточками.

5. Сигнали оповіщення, повідомлення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, інформація цивільного захисту доводиться до населення Новосанжарського району Полтавської області через радіотрансляційні вузли проводового мовлення дільниці мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком».
Системи оповіщення здійснюють оповіщення населення з використанням відповідної апаратури, обладнання автоматизованих робочих місць, телекомунікаційної мережі загального користування, мереж мобільного зв'язку, частотного ресурсу передавальних станцій, комп'ютерних мереж, Інтернет-ресурсів.
Сигнали оповіщення, повідомлення та інформація з питань цивільного захисту відтворюється кінцевими пристроями та засобами оповіщення, а саме: електричними та електронними сиренами, вуличними гучномовцями, телевізійними та радіоприймачами, проводовими радіоточками, персональними комп'ютерами, терміналами мобільного зв'язку, електронними інформаційними табло, світлозвуковими сповіщувачами та іншими технічними засобами.
Кінцеві засоби оповіщення можуть встановлюватись на відкритих територіях, в місцях масового скупчення людей, в підприємствах, установах, організаціях, на транспортних засобах тощо.
Тривалість трансляції повідомлень, що передаються технічними засобами теле - радіомовлення, повинна становити не менше п’яти хвилин (у разі потреби вони можуть повторюватись через кожні 10-15 хвилин).

6. Оповіщення населення з фізичними, психічними, інтелектуальними та сенсорними порушеннями супроводжується аудіо коментуванням, субтитруванням та/або жестовою мовою.

7. Звукова, мовна та літерно - цифрова інформація про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій на території Новосанжарського району Полтавської області готується відділом організаційної роботи та управління персоналом апарату Новосанжарської
 

районної державної адміністрації. Повідомлення готуються державною мовою із зазначенням інформації про характер та місце загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, можливу зону надзвичайної ситуації, заходи безпеки.
Звукова, мовна та літерно-цифрова інформація повинна містити інформацію про характер та місце загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, можливу зону надзвичайної ситуації, заходи безпеки.
Звукова, мовна та літерно-цифрова інформація про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій може бути оперативною або завчасно підготовленою.
Оперативна звукова, мовна та літерно-цифрова інформація передається в режимі реального часу з використанням мікрофону або інформації, щойно записаній на звуковідтворюючу апаратуру.
Завчасно підготовлена звукова, мовна та літерно-цифрова інформація записуються на окремих електронних або оптичних носіях інформації та дублюється в паперовому вигляді.
Оперативна та завчасно підготовлена звукова, мовна та літерно-цифрова інформація передається від відділу організаційної роботи та управління персоналом апарату  або спеціально визначеною особою (чергового) Новосанжарської районної державної адміністрації з використанням апаратури оповіщення та радіотрансляційних мереж на території Новосанжарського району Полтавської області. При цьому відбір каналів програм мовлення (переривання трансляції) здійснюється в автоматичному режимі. 
У разі неможливості відбору каналів програм мовлення, оповіщення населення здійснюється безпосередньо з радіотрансляційного вузла мовлення дільниці мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком».
Електронні або оптичні носії інформації та друковані тексти повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій зберігаються в запечатаних пронумерованих пакетах, разом з паролями та відгуками відповідно до актів закладення (вилучення).
Порядок застосування пакетів з паролями і відгуками для передачі звукової, мовної та літерно-цифрової інформації про загрозу виникнення або
виникнення надзвичайних ситуацій через апаратуру і технічні засоби оповіщення визначається окремими інструкціями.
Оперативна та завчасно підготовлена звукова, мовна та літерно-цифрова інформація про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій доводиться на території Новосанжарського району Полтавської області на безоплатній основі.

V. Утримання, експлуатаційно-технічне обслуговування систем оповіщення

1. Утримання, забезпечення постійної готовності до дій за призначенням, організація експлуатаційно-технічного обслуговування місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» здійснюється її власником (балансоутримувачем апаратури системи оповіщення) – Новосанжарською районною державною адміністрацією.

2. Дільниця мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком», з якою укладається договір на експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури оповіщення, здійснює контроль за роботою апаратури і технічних засобів оповіщення. Про виявлені несправності ним  інформуються  відповідальні посадові особи Новосанжарської районної державної адміністрації та здійснюються заходи щодо усунення несправностей. 
3. Експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення та відповідних контрольних централізованих перевірок систем оповіщення проводиться згідно з графіками проведення регламентних робіт з обслуговування апаратури оповіщення. Графіки складаються та затверджуються головою Новосанжарської районної державної адміністрації, погоджуються з керівником дільниці мережі доступу № 332/7 м. Кобеляки цеху мережі доступу технічної служби Полтавської філії ПАТ «Укртелеком».

4. Для запобігання доступу до апаратури систем оповіщення з метою несанкціонованого запуску або відключення систем оповіщення опечатуються блоки, лічильники, панелі та органи управління апаратурою.

5. Контроль за станом готовності місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» здійснюється оперативним черговим управління з питань цивільного захисту Полтавської обласної державної адміністрації шляхом передачі контрольних сигналів управління та отримання підтвердження їх виконання.

6. Технічні перевірки місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» проводяться не рідше одного разу на квартал.
Комплексна річна технічна перевірка готовності місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» проводиться щорічно.

7. Технічні перевірки проводяться з вмиканням електричних та електронних сирен. Під час перевірок проходження сигналів після проведення експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури (при проведенні експлуатаційно-технічного обслуговування) дозволяється перевірка працездатності електросирен їх короткочасним запуском.

8. Перед проведенням технічної перевірки місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» населення протягом трьох-
 

п'яти днів попереджається про це через засоби масової інформації, в тому числі технічні.
Під час проведення перевірок місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» можуть проводитись тренування з передачею навчальних сигналів та інформації з питань цивільного захисту (у т.ч. для населення).

9. Керівники підприємств, установ і організацій, де встановлено апаратуру і технічні засоби оповіщення, забезпечують їх збереження, а також правила її експлуатації.

VI. Реконструкція місцевої автоматизованої система централізованого оповіщення «Сигнал-М»

1. Реконструкція (будівництво нової, технічне переоснащення) та технічна модернізація систем оповіщення всіх рівнів здійснюється з урахуванням змін у структурі державного управління та розвитку інформаційних та телекомунікаційних технологій.

2. Проектування та реконструкція місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» здійснюються згідно із законодавством на підставі рішень Новосанжарської районної державної адміністрації за погодженням з територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

3. Фінансування проектування та реконструкції місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» здійснюється Новосанжарською районною державною адміністрацією.

4. Проектами реконструкції місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» повинні передбачатися заходи:
технічної сумісності апаратури систем оповіщення всіх рівнів;
резервування каналів та ліній зв’язку (у тому числі безпроводового) для здійснення управління технічними засобами оповіщення;
забезпечення резервного електроживлення апаратури і технічних засобів оповіщення, а також технічних засобів телекомунікацій;
забезпечення дистанційного діагностування стану апаратури систем оповіщення та їх електронних кінцевих засобів оповіщення;
створення необхідного резерву апаратури і технічних засобів оповіщення.

5. Апаратура нових систем оповіщення водиться в дію за результатами проходження нею дослідного режиму експлуатації.
Під час дослідного режиму експлуатації передбачається одночасна робота діючого комплексу апаратури систем оповіщення та апаратури систем оповіщення дослідного зразку.

Після закінчення реконструкції відповідних систем оповіщення та заміни апаратури і технічних засобів оповіщення на сучасне обладнання, комплекси оповіщення, що відпрацювали визначений ресурс часу, виводяться з експлуатації.

6. Зміни в схему оповіщення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення «Сигнал-М» вносяться за результатами здійснення її реконструкції або технічної модернізації.

 

Завідувач  сектору  житлово –
комунального господарства,
містобудування,архітектури
та з питань  цивільного захисту
районної державної адміністрації                                        Олександр ДРИГА

 

 

 

 

 

 

 

 

Наверх ↑