1 жовтня в Україні стартує призов на строкову службу

І навіть якщо нема повістки – збирайся до війська. 1 жовтня в Україні стартує призов на строкову службу: усі подробиці
Триватиме призов до 31 грудня. Новобранцями Полтавської області стануть 606 осіб. З них 386 поповнять Збройні сили, 153 – Нацгвардію України, 39 – Держприкордон службу, 28 – Державну спеціальну службу транспорту. Такі подробиці повідомив підполковник Петро Довгаль, військовий комісар Новосанжарського районного військового комісаріату.
До війська буде призвано громадян України віком від 20 до 27 років. Мова про чоловіків цієї вікової категорії, які визнані придатними до строкової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії.
Термін служби в армії становить 18 місяців для призовників, які не мають вищої освіти, і 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.
Особа яка не отримала повістки згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін вказаній в повістці. При цьому в законі зазначено, що неотримання повістки з будь – яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки у країні оголошено про початок призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат. Тобто така особа має з'явитися до райвійськкомату з 1 по 10 жовтня.
Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича або родича дружини.
Також на строкову військову службу призиватимуть офіцерів запасу, відправлення їх до війська буде у жовтні. Призову на 18 місяців підлягають офіцери запасу віком до 43 років, котрі здобули вищу освіту та закінчили військову кафедру й отримали первинне офіцерське звання. Вони матимуть повне грошове забезпечення офіцера, а це мінімум 13 тисяч гривень.
За ухилення від призову існує адміністративна та кримінальна відповідальність. Перша передбачає штраф у розмірі від 85 до 255 гривень, кримінальна – позбавлення волі терміном до трьох років.
Право на відстрочку мають призовники у яких є дитина віком до трьох років, чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину, громадяни, у яких є непрацездатні батьки, студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій. Особи, які є єдиними годувальниками в сім’ї, зареєстровані священнослужителі, поліцейські, педагоги й лікарі у сільській місцевості, якщо вони мають повне навантаження. А також селищні, сільські голови, кандидати, доктори наук, які працюють за своїм напрямом, резервісти.
Щоб отримати відстрочку потрібно з’явитися до райвійськкомату, де буде скликана призовна комісія. Написати заяву, пред’явити довідку про склад сім’ї, копії паспортів, свідоцтва про одруження, народження дітей. Призовники, котрим надана відстрочка, повинні щороку, до 1 жовтня подавати військкомату підтверджувальні документи на відстрочку.
Повністю звільняються від призову особи, що визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби, досягли 27 – річного віку (на день відправлення на строкову службу), виконали обов’язки служби у військовому резерві. А також – засуджені за вчинення злочину до позбавлення чи обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання. Призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.
Чимало батьків та й самі юнаки досі бояться, що строковиків можуть відправити у зону ООС, однак це безпідставно. Солдатів строкової служби та офіцерів запасу в зону ООС не відправляють.
На весь термін служби за ними зберігається робоче місце та зарплата. Термін проходження строкової служби зараховується до трудового стажу. На час проходження строкової служби вони перебувають на повному медичному, речовому та харчовому забезпеченні. При звільненні в запас солдатові – строковику виплачується грошова допомого  в розмірі двох прожиткових мінімумів (на сьогодні він для працездатних осіб становить 2007 грн., з 1 грудня 2102 грн.).