27 лютого 2020 року в оперативному порядку проведено нараду у голови райдержадміністрації Владислава Васюти за участі представників органів місцевого самоврядування, головного лікаря КНП «Новосанжарська центральна районна лікарня» Ольги Гирі, головного лікаря КНП «Новосанжарський центр ПМСД» Олега Яковенка, начальника Новосанжарского районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Миколи Добриденка, начальника відділу фінансів райдержадміністрації Людмили Горобець, керівника апарату райдержадміністрації Інни Чернухи. В нараді також взяли участь голова Новосанжарської районної ради Геннадій Супрун та заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко.
Рішення про проведення наради було прийнято головою райдержадміністрації Владиславом Васютою спільно з головою районної ради Геннадієм Супруном, цього ж дня зранку, одразу після надходження протокольних доручень регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області.
Головним питанням наради було недопущення випадків занесення та поширення захворювань, спричинених новим коронавірусом 2019-nCoV на території району. Керівники медичних закладів проінформували учасників наради про забезпеченість підпорядкованих установ лікарськими дезінфекційними, антисептичними засобами, медичним обладнанням та медичними засобами індивідуального захисту на випадок поширення інфекційного захворювання.
Керівники як первинної так і вторинної ланки медицини повідомили про необхідність виділення коштів на їх заклади з усіх місцевих бюджетів відповідно до визначених часток співфінансування.
Як зазначила начальник відділу фінансів райдержадміністрації Людмила Горобець, первинна ланка медицини − це КНП «Новосанжарський Центр ПМСД» профінансовано лише на 63,5% до потреби, вторинна ланка − КНП «Новосанжарська ЦРЛ», лише на 64,3% до потреби.
Як відомо ці установи фінансуються Національною службою охорони здоров’я України. Даного фінансування вистачає лише на виплату заробітної плати працівників, всі інші витрати повинні дофінансуватися з місцевих бюджетів за програмами утримання даних закладів.
На жаль, на нараду не прибули представники Нехворощанської та Руденківської ОТГ, а також Лелюхівської та Стовбинодолинської сільських рад.
Голова райдержадміністрації Владислав Васюта звернувся до сільських голів з проханням якнайшвидше виділити кошти на підтримку медичної галузі з метою недопущення поширення вірусної епідемії.
Очільник району також рекомендував керівнику центру ПМСД Олегу Яковенку залучати допомогу спонсорів для виконання заходів програми. Адже керівник вторинної ланки медицини району Ольга Гиря активно звертається за допомогою до керівників підприємств, фермерських господарств, що дає можливість належно підготувати заклад до роботи в період можливих епідемій.
За результатами наради також прийнято рішення про залучення коштів резервного фонду району на придбання засобів захисту для медичних працівників первинної ланки медицини, деззасобів, антисептиків та інше.