30 вересня - День усиновлення

Шановні новосанжарці!
Відповідно до Указу Президента України від 27.11.2008 року в Україні щорічно 30 вересня відзначається день усиновлення.

Усиновлення  визнане  в нашій державі  пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування, і означає прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або доньки, що здійснене на підставі рішення суду. Кожного дня хлопчики і дівчатка знаходять своїх тата і маму. В Новосанжарському районі  очікують на усиновлення 14  дітей. Протягом 9 місяців 2020 року двоє діток з нашого району були усиновлені громадянами України, 7 дітей влаштовано під опіку родичів, 1 дитина – до ДБСТ.

Шлях усиновлювача не такий уже й тернистий. Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються  з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі  до служби у справах дітей за місцем їх проживання. Далі – збір необхідних документів та знайомство з дитиною.

Якщо хтось із вас  вже задумався  над влаштуванням долі хоча б однієї дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, але ніяк  не наважиться на такий виважений крок, як усиновлення,  то спочатку ви можете взяти дитину під опіку, піклування, створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу. Це все сімейні форми влаштування дітей, головною метою яких є охоплення родинним затишком і теплом, підготовкою до самостійного життя  кожної дитини, яка цього потребує. Не соромтеся й не бійтеся починати таку благородну справу, як виховання дитини в своїй сім’ї. Дитина чекає на Вас, врятуйте її від сирітської долі. Великої поваги і шани заслуговують всі 3 дитячі будинки сімейного типу (Палійчук О.М. з с. Попове, Кірєєва Г.О. з с. Кунцеве, Бровко О.С. з с. Зачепилівка) і 7 прийомних сімей (Коркішко А.Я., Киричок Т.М., Головко Т.О. з Нових Санжар, Єгорової Н.І. з с. М.Солонці,, Чмельової О.О. з с. Пологи, Мазілової С.В. з с. Зачепилівка, Скрипник Л.І. з с  В.Кобелячок).

Шановні мами і тата, опікуни й піклувальники, прийомні батьки і батьки-вихователі! Вітаємо Вас з Днем усиновлення, з наданою державою можливістю пізнати щиру радість материнства і батьківства. Щира вдячність вам за вашу доброту, людяність, за недоспані ночі, за виховання і розвиток дітей, за їх щасливе дитинство.

Cлужба у справах дітей райдержадміністрації