111

Депутати районної ради прийняли рішення вийти з засновників комунальних закладів Будинок дитячої і юнацької творчості та Дитяча музична школа

3 січня відбулася сесія районної ради, на якій депутати прийняли рішення вийти з засновників комунальних закладів Будинок дитячої і юнацької творчості та Дитяча музична школа. Дана процедура передбачена законодавством і рішенням Новосанжарської ОТГ про прийняття на утримання вище названих закладів.
Прийняттю такого важкого рішення передувало жваве обговорення депутатами та керівниками установ даного питання. У відповідь на сумніви депутата районної ради Миколи Воронька щодо доцільності цього кроку завідувач сектору культури і туризму райдержадміністрації Зінаїда Киричок відповіла, що в той час, коли працівникам закладів культури селища загрожує звільнення через відмову фінансування з боку ОТГ, селищна рада розкидається грошима. Для прикладу, тільки цьогорічна ілюмінація на ялинку та артоб’єкти коштувала громаді 75 тис. грн., а це місячна заробітна плата для викладачів музичної школи.
Голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха зауважив, що в умовах, що склалися, неприпустимо з боку голови та депутатів Новосанжарської ОТГ закладати понад 600 тис. грн. в програму відзначення свят (запрошуючи заїжджих артистів і залишаючи при цьому без роботи місцевих) та понад 700 тис. грн. в програму розвитку місцевого самоврядування. Окрім того, сміливо можна було з запланованих на житлово – комунальне господарство ОТГ 8 млн.грн., частину виділити на зарплати працівникам закладів соціальної інфраструктури селища. В такому випадку і ЖКГ не постраждало б і вдалося б зберегти музичну школу, будинок дитячої та юнацької творчості, територіальний центр надання соціальних послуг, центр культури і дозвілля та бібліотеку.
Голова районної ради Геннадій Супрун наголосив, що склалася критична ситуація, коли селищна рада забрала з районного бюджету кошти (немалі, до речі, рахунок йде на десятки мільйонів), а від закладів, які утримувалися на ці кошти, відмовляється. Так, можливо спочатку утримувати дані заклади було б фінансово складно і довелося б десь підекономити, десь відмовитися від вартісних розваг. Але, затягнувши паски, Новосанжарська ОТГ могла б фінансувати і музичну школу, і БДЮТ, і територіальний центр соціального обслуговування, і центр культури і дозвілля, і бібліотеку. Натомість, зрадівши додатковим мільйонам гривень, селищна рада роздуває власний штат, викидає кошти на недоречні зараз витрати і намагається створити власний терцентр, апелюючи, що створення власних структур передбачено законодавством. Так, передбачено, але тоді, коли на території ОТГ немає таких закладів, як, наприклад в інших 4 ОТГ відсутні терцентри соціального обслуговування. В селищі ж такий заклад існує, він має досить потужну матеріальну базу, злагоджений колектив та великий перелік послуг, які надаються населенню. Окрім того, чомусь селищна рада забуває, що законодавством також передбачено недопущення місцевою владою погіршення якості та зменшення кількості наданих послуг населенню при  передачі закладів соціальної інфраструктури з власності району у власність ОТГ.
Після обговорення рішення таки було прийнято. Окрім того, депутати районної ради прийняли звернення до голови та депутатського корпусу Новосанжарської ОТГ щодо необхідності взяття на утримання закладів соціального захисту, культури, освіти та медицини, що знаходяться на території селища.
Тож, сподіваємося, що селищна рада таки зробить наступний крок і прийме на баланс перелічені установи, фахівці матимуть роботу, діти відвідуватимуть музичну школу та гуртки, населення отримуватиме якісні культурні та соціальні послуги.