Хто повинен чистити дахи від бурульок у Полтаві? «Лікарі – джерело впровадження імунізації в країні» Майже 100 тис. га земель на Полтавщині з державної власності перейшли у комунальну

Версія для друкуВерсія для друку

Хто повинен чистити дахи від бурульок у Полтаві?
4 випадки падіння льодових наростів з дахів будинків зафіксували за січень у Полтаві.  Зсуви вже травмували кількох людей. Зокрема 16-річного юнака у Кременчуці, який нині перебуває в задовільному стані, та 6-річну дівчинку в Полтаві. Про це повідомив на апаратній нараді начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко.
«6-річна дівчинка, на яку вихідними впала крига, нині знаходиться у важкому стані. З цього будинку в 2016-році вже падали бурульки, які смертельно травмували жінку.  Місто має ретельніше стежити за цим питанням», – зауважив Віктор Стеблянко.
На кому лежить відповідальність за збиття бурульок з дахів? Це питання чітко мають з’ясувати в місті. Голова облдержадміністрації Валерій Головко зазначив, що люди повинні знати куди звертатися, аби прибрали льодові нарости.
«Через перепади температури на будинках з'являються льодяні нарости. Люди не розуміють, хто повинен знімати бурульки, чи моніторити ситуацію згідно з погодними умовами.  В місті існують угоди з певними компаніями щодо  обслуговування прибудинкових територій. Міська влада може укласти з ними додаткові угоди на певний період,  щоб вони теж займалися зняттям бурульок з дахів», – наголосив Валерій Головко.
Перший заступник міського голови Андрій Лямін запевнив, що бурульки та сніг з дахів комунальники прибирають щоденно. Відповідають за цей напрямок роботи Управління житлово-комунального господарства та служба надзвичайних ситуацій.
«Робота з видалення льодових наростів на дахах будинків у місті ведеться щодня. Однак техніка, яка може дістатися більшості дахів у нас в обмеженій кількості і майже вся задіяна на цих роботах. Відповідальні за цей напрямок роботи в місті ЖКГ та рятувальники», – розповів Андрій Лямін.
Загалом, за словами Віктора Стеблянка за січень на території області виникло 213 надзвичайних подій, внаслідок яких загинуло 16 людей, травмовано 100 людей з них 17 дітей. Врятовано 39 людей.

«Лікарі – джерело впровадження імунізації в країні», – Валерій Головко
Вакцинація – найефективніший спосіб вберегтися від інфекційних хвороб. Однак деякі полтавці бояться вакцинуватися самі та робити щеплення дітям. І саме від того, як лікар донесе інформацію до населення, залежить вакцинується людина чи ні. На цьому під час апаратної наради наголосив голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.
«Лікарі – джерело впровадження імунізації в країні. І коли медики сумніваються в тому, робити щеплення чи ні, то цей сумнів поширюється на пересічних громадян. Від інформування населення лікарем залежить рівень вакцинації. Нині мотивація  сімейного лікаря – стан здоров’я його пацієнтів.  Якщо вони здорові, то це основний фактор того, що сімейний лікар працює якісно. А всі ми повинні навчитися культурі ставлення до свого здоров’я», – наголосив Валерій Головко.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака, нині врази зросла кількість полтавців, які роблять щеплення.  Область має запас вакцин для забезпечення виконання календаря щеплень на декілька місяців. Однак потрібно продовжити тренінгову роботу з лікарями та медичними сестрами з імунізації та  навчання медичних працівників щодо техніки вакцинації, дотримання «холодового ланцюга», від якого залежить ефективність щеплення.
«Є райони де показник щеплення надзвичайно високий. Нам вдалося покращити забезпечення холодильниками районні лікарні. Таких придбали 300 тисяч. Також ми досягаємо  рівня колективного імунітету. Значно покращилося щеплення дітей до року. Воно складає 84,3 %. В Україні цей показник становить 60,8%. Проте для забезпечення популяційного імунітету необхідно досягнути показника 95 %», – наголосив Віктор Лисак.
Найвищі показники вакцинації для профілактики дифтерії, правця та кашлюку – в Глобинському, Гребінківському, Диканському, Котелевському, Оржицькому та Пирятинському центрах первинної медико-санітарної допомоги. Там інтегрований показник вакцинації АКДП-3 – вище 95 %.
Найгірше спрацювали в цьому напрямку Лохвицький, Козельщинський, Лубенський районний, Кременчуцький, Гадяцький  Полтавський районний, Машівський,  Новосанжарський, Решетилівський  центри ПМСД та ЦПМСД  Засульської сільської об’єднаної територіальної громади.
Показники імунізації дитячого населення проти кору, паротиту, краснухи  перевищують державні та досягли рівня колективного імунітету КПК в 1 рік − 94,7 %, КПК в 6 років − 96 %, тоді я к в Україні вони становлять 84%.

Майже 100 тис. га земель на Полтавщині з державної власності перейшли у комунальну
Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області протягом 2018 року передано у комунальну власність об’єднаних територіальних громад 7095 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 91105,4155 га. Право комунальної власності зареєстровано на площу 48423,2721 га.
Про це на апаратній нараді повідомив начальник Головного управління   Держгеокадастру  у Полтавській області Вадим Чувпило.
«У 2019 році планується здійснити  інвентаризацію та передачу земель державної власності сільськогосподарського призначення на території 6 об’єднаних територіальних громад загальною площею 16037,9177 га», – зазначив Вадим Чувпило.
Також він додав, що ОТГ не поспішають реєструвати за собою право власності на землі.
«Є такі громади, які не реєструють речові права на землі. 60% земель ми передали з державної власності у комунальну. Ми їх інвентаризуємо, передаємо, а ОТГ, з невідомих причин, місяцями не реєструють права власності за собою. Як приклад , так вчинила Машівська громада»,– зазначив Вадим Чувпило.
Голова облдержадміністрації Валерій Головко зауважив, що райони і ОТГ мають діяти за законом.
«Якщо в них виникають протиріччя – це порушення закону, а за порушення є певна відповідальність. Якщо не кримінальна, то відповідальність перед громадою. А саме наповнення бюджету. І щоб його наповнювати, треба землю зареєструвати. Якщо цього не роблять, то виникає підзора в корупційній складовій», – наголосив Валерій Головко.
Нагадаємо, що на минулого року Уряд прийняв розпорядження № 60-р, відповідно до якого започаткований процес передачі земельних ділянок із державної власності в комунальну власність об’єднаних територіальних громад.
У січні цього року між Головним управлінням Держгеокадастру в області та ОТГ, які утворилися протягом 2018 року, було підписано меморандум про співпрацю при здійснені заходів щодо передачі їм земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Наверх ↑