На апаратній нараді у голови облдержадміністрації розглядали питання епідемічної ситуації із захворюваності на грип у 2018 році, про результати роботи оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів та інші

Версія для друкуВерсія для друку

Віктор Лисак: «Кількість охочих вакцинуватися щорічно збільшується»
Про епідемічну ситуацію із захворюваності на грип у 2018 році й профілактику грипу та ГРВІ у поточному році розповів на апаратній нараді у голови облдержадміністрації директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. За його словами, в регіоні епідемії грипу немає.
– Відповідне питання наразі розглядаємо з профілактичною метою. Нині перевищення показників захворюваності не маємо. Загалом по Україні, згідно з даними, які одержуємо щотижня, епідпоріг є нижчим за 11,7 відсотка. З початку жовтня 2018 року по 13 січня 2019 року в Україні захворіли на грип і ГРВІ 6,7 відсотка населення. Водночас епідеміологічний поріг перевищили Чернігівська, Житомирська, Сумська й Одеська області. Решта областей мають показники нижчі за епідпорогові, – поінформував Віктор Лисак.
Він зазначив, що на Полтавщині у 2018 році різкого підйому захворюваності не зареєстровано. Підвищення відповідних показників спостерігали у Горішніх Плавнях, Полтавському, Котелевському й Хорольському районах. До стаціонару госпіталізовано з усієї кількості населення 0,3 відсотка, а від кількості тих, хто захворів, – 3-5 відсотків. Цей показник є сталим, стабільним.
– Позитивною тенденцією є госпіталізація хворих на другу-третю добу з початку захворювання, – додав Віктор Лисак. – Летальних випадків не зареєстровано.
Відповідно до результатів проведеного аналізу вірусологічних досліджень, на території зареєстровано випадки захворюваності на грип типу А, В і Н1N1. Оперативний штаб детально аналізує випадки госпіталізації, виїжджає на місця, де є підйоми показників захворюваності.
За словами Віктора Лисака, загальна мережа медичних закладів працює злагоджено. Визначені й відпрацьовані маршрути надання медичної допомоги вагітним. Ця категорія найбільше підлягає ураженню. Визначений порядок госпіталізації хворих на інфекційні хвороби.
Віктор Лисак наголосив на питанні готовності фармацевтичної мережі, зокрема на наявності й доступності ліків для пацієнтів. Додав, що ліки пацієнти мають отримувати за призначенням лікаря.
З-поміж першочергових заходів щодо протидії захворюваності на грип і ГРВІ – своєчасні щеплення, злагоджена робота лікувально-профілактичних закладів із надання медичної допомоги хворим, своєчасне запровадження протиепідемічних заходів тощо.
– Кількість охочих вакцинуватися щорічно збільшується. Це позитивний шлях. Ставлення людей до вакцинації докорінно змінилося, – додав Віктор Лисак.
Він поінформував, що понад 72 відсотки жителів Полтавщини уклали декларації із сімейними лікарями. Є території, де досягнули результату понад 90 відсотків. Йдеться про КНП «Центр ПМСД Пришибської сільської ради».
Голова облдержадміністрації Валерій Головко наголосив на проведенні профілактики захворюваності на грип і ГРВІ:
– Усі ми знаємо, які ускладнення можуть виникнути після грипу, та про їх наслідки. Тому краще зробити профілактику, провести щеплення, тим паче, що ресурси відповідні є. Культура здорового способу життя – це й профілактика захворювання теж. Люди мають відповідально ставитися до свого здоров’я.
Валерій Головко запропонував у госпітальних округах провести семінари для сімейних лікарів і керівників закладів ПМСД щодо профілактики грипу й необхідності вакцинації населення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

Олег Тимченко: «Оперативний штаб – це консультаційно-дорадчий орган, який стоїть на сторожі законних прав та інтересів як землевласників, так і землекористувачів»
На апаратній нараді у голови облдержадміністрації начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко поінформував про результати роботи оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів у 2018 році. Останній на Полтавщині діє із серпня 2017 року.
– Оперативний штаб – це консультаційно-дорадчий орган, який стоїть на сторожі законних прав та інтересів як землевласників, так і землекористувачів шляхом мобільного реагування на випадки порушення прав останніх, дієвого сприяння захисту їх майнових прав та вжиття превентивних заходів імовірним рейдерським захопленням. На засідання штабу щоразу запрошують конфліктуючі сторони чи їх представників, – розповів Олег Тимченко. – Звернення, які розглядали на засіданнях, стосувалися земельних питань. Зокрема, щодо дострокового розірвання договорів оренди земельних ділянок, заяв орендодавців, які повідомляли про недійсність їх підписів на договорах, щодо припинення користування фермерським господарством земельною ділянкою у зв’язку зі смертю засновника фермерського господарства й орендаря земельних ділянок та інші.
Олег Тимченко зазначив, що упродовж минулого року відбулось 17 засідань оперативного штабу, під час яких розглянуто 26 звернень. На телефонні «гарячі лінії» оперативного штабу надійшло 39 дзвінків. Усі конфліктні ситуації вдалося врегулювати в правовій площині, жодного випадку застосування сили не було зафіксовано.
– Про недопустимість застосування силових методів вирішення спірних ситуацій щоразу під час засідань наголошується представникам конфліктуючих сторін, – додав Олег Тиченко.
Він також розповів про іншу форму роботи оперативного штабу – мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги:
– У 2018 році здійснено 53 виїзди до населених пунктів області, надано консультації 388 особам. Поширеними питаннями були щодо порушення орендарем трудових відносин, держаної реєстрації прав оренди землі, приватизації землі, оформлення спадщини.
Водночас діють «гарячі телефонні лінії»: (095) 605-85-47 (цілодобово, без вихідних), (05322) 2-28-60, 2-28-38 (понеділок-п’ятниця – з 8:30 до 17:15).
Олег Тимченко додав, що робота штабу триває. Його наступне засідання заплановане на поточний тиждень.
Голова облдержадміністрації Валерій Головко подякував представникам антирейдерського штабу за якісну роботу. Звернувся до керівників райдержадміністрацій реагувати на звернення населення й у разі виникнення конфліктних ситуацій щодо земельних питань звертатися до штабу.
Нагадаємо, що для ефективності роботи оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів і комплексного підходу в протидії рейдерству до складу штабу ввійшли представники Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Головного управління Національної поліції в Полтавській області, Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, прокуратури Полтавської області, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та аграрії Полтавщини.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

Протягом минулого року на Полтавщині виникло понад 3,5 тисячі небезпечних подій
Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко розповів під час апаратної наради у голови облдержадміністрації про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події, які виникли на території Полтавщини.
За його словами, в області упродовж грудня 2018 – січня 2019 року сталося 192 небезпечні події, внаслідок яких загинули 28 людей. Травмовані або постраждали 95 осіб, із них 12 дітей. Врятовано 30 людей, зокрема чотири неповнолітніх.
Упродовж відповідного періоду виникло 114 пожеж. Із них один вибух природного газу в Оржицькому районі. Загинула одна людина й був пошкоджений будинок.
Під час грудня-січня сталося 40 дорожньо-транспортних пригод, під час яких п’ять людей загинули: троє – у Великобагачанському, по одному – в Полтавському й Лубенському районах. 64 особи, із них чотири дитини, травмовані. Загиблі переважно на автотрасі.
– На жаль, кількість загиблих порівняно з минулим роком збільшилася, – зазначив Віктор Стеблянко.
За його словами, зафіксовано два нещасних випадки на воді. Обидва трапилися з рибалками. Одного з рибалок урятували, інший загинув.
Зафіксовано 10 отруєнь токсичними речовинами, з яких п’ять – чадним газом й ті, що виникають внаслідок несправності систем вентиляції будівель і засобів опалення, якими користуються мешканці.
– Протягом минулого року виникло 3559 небезпечних подій, що на 3 відсотки більше, ніж сталося 2017-го. Загинули 322 людини, із них 13 дітей. Врятувати вдалося 378 осіб, зокрема п’ять дітей, – додав Віктор Стеблянко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

Наверх ↑