На черговому засіданні Громадської ради при райдержадміністрації обговорювали децентралізацію влади в районі та земельну реформу

27 червня на черговому засіданні Громадської ради при райдержадміністрації обговорювали децентралізацію влади в районі та земельну реформу. Під час доповіді голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха наголосив, що процес об’єднання триває вже два з половиною роки. Але ще й досі деякі з очільників сільських громад не розуміють суть і наслідки цього процесу. Основним моментом об’єднання є те, що громади мають бути спроможними, наприклад, в одній з ОТГ на утримання апарату йде лише 3% бюджету громади, а доход на душу населення в одній з найуспішніших об’єднаних громад – 15 тис. грн. (це найбільший показник по Україні). Сергій Володимирович зауважив, що Драбинівській і Нехворощанській ОТГ такий дохід буде становити близько 6 тис. грн. на одну особу, що є досить хорошим показником. В цих двох громадах вже призначено вибори на осінь 2017 року. А от у потенційній Руденківській ОТГ перспективи значно гірші, адже, за підрахунками, бюджет цієї громади буде дефіцитним на 3 млн. грн. Тому сільським радам, які мають намір об’єднатися в цю ОТГ слід задуматися.
Щодо земельної реформи, то за словами Сергія Бульбахи, тут не може бути двох думок – селяни повинні отримати можливість продавати свою землю, адже право власності – це право володіти, користуватися і вільно розпоряджатися об’єктом власності. Наразі ж громадяни України можуть тільки володіти і коритуватися своєю землею, але, аж ніяк, не розпоряджатися. Присутні члени Громадської ради погодилися з головою райдержадміністрації, але зауважили, що при введенні земельної реформи в дію, необхідно законодавчо забезпечити безпеку самого процесу продажі, адже можливі нечесні оборудки з землею під час продажу. Також учасники обговорення висловили пропозицію до Сергія Бульбахи частіше публікувати в районній газеті офіційні роз’яснення щодо проведення реформ в Україні.