На Полтавщині збільшили кількість ліжок, забезпечених киснем, до 791

Версія для друкуВерсія для друку

На Полтавщині збільшили кількість ліжок, забезпечених киснем, до 791

На апаратній нараді у голови Полтавської облдержадміністрації 9 листопада обговорили питання запобігання поширенню гострого респіраторного захворювання COVID-19 в області. Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ігор Куделич розповів про заповнюваність ліжок у закладах, визначених для лікування хворих коронавірусом.

«Станом на сьогодні в лікарніх перебуває 343 пацієнти із підтвердженим діагнозом COVID-19 та 568 із підозрою, – розповів Ігор Куделич. – Найбільше лікується у Полтавській обласній інфекційній лікарні – 49 осіб із підтвердженим діагнозом і 32 з підозрою, в лікарнях №3 та №5 Полтави (49 і 8 пацієнтів із діагностованим коронавірусом, та 44 і 40 ще чекають результатів тестів)».

Для надання підтримуючої кисневої терапії в області 791 ліжко забезпечене централізованою подачею кисню (702 ліжка в лікарнях першої хвилі та 89 в лікарнях другої хвилі). Передбачається розгортання додатково ліжок з кисневою підтримкою до 80% від загального ліжкового фонду визначених закладів.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зауважив, що кошти на підведення додаткового кисню в лікарнях є.

«Якщо раніше в області було 218 ліжок із кисневою підтримкою, то зараз уже 791. І ми будемо ці темпи нарощувати. Не обов’язково лікарням робити капітальні ремонти і проводити кисень централізовано, нині є простіші способи кисневого забезпечення, – сказав Олег Синєгубов. – Теж саме стосується і забезпечення ліками. Усі 26 закладів охорони здоров’я, визначених для лікування коронавірусу, мають бути забезпечені необхідними ліками на 100%, щоб пацієнти не витрачали на це свої кошти».

Нині в області ведеться підготовка до розгортання тимчасових госпіталів на території виставкових зал, стадіонів, санаторіїв тощо.

На нараді також обговорили питання своєчасного ПЛР-тестування на CОVID-19. Крім Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ тести для області виконують ще три приватні лабораторії (в Харкові та Києві). Це дає можливість обробляти до 1000 аналізів ПЛР і до 1000 ІФА. Ще одну лабораторію планують створити на базі Центру боротьби із ВІЛ та СНІД у Полтаві.

Наверх ↑