Нарада щодо порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі

Версія для друкуВерсія для друку

10 січня в залі засідань адмінбудинку за ініціативи управління соціального захисту населення Новосанжарської райдержадміністрації відбулася нарада щодо порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі. В нараді взяли участь представники сільських рад, об’єднаних громад, підприємств надавачів послуг, громадських організацій, засоби масової інформації, а також начальник управління соціального захисту населення Новосанжарської райдержадміністрації Наталія Гомля та фахівці управління Ірина Стогній, Жанна Клименко, Світлана Павленко та Вікторія Петренко
Наталія Григорівна звернулася до присутніх представників громад з проханням надавати всебічну допомогу пільговикам похилого віку: придбати мобільний телефон (можливо за кошти територіальних громад), зареєструватися у веб-кабінеті АТ «Ощадбанку», вчасно роздати повідомлення про нарахування пільг та інше. Для переведення одержання пільг в грошовій формі пільговику потрібно звернутися особисто, якщо не має можливості, то через родичів або представників громад, надавши доручення. Одинокі громадяни, що обслуговуються соціальними працівниками, можуть надати доручення їм (питання надання доручення вказане в посадових обов’язках соціального працівника). Одночасно наголосила, що виплата готівки буде проводитися тільки через банківські установи.
Окремо було наголошено, що управлінням постійно проводиться перевірка достовірності надання даних для призначення всіх видів допомог та субсидій. В пакетах документів, які подаються уповноваженими особами, копії завіряють сільські ради. Заяви заповнюються особисто громадянами, вносяться усі персональні дані осіб та членів їх сімей, вказуються номери діючих мобільних телефонів. Особові справи, які подані з порушеннями та з не повністю вказаною інформацією, будуть повернуті.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», було передбачено, що за заявою пільговика, поданою в управління соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону.

27 грудня 2019 року № 1123 ПКМУ Урядом внесено зміни . Змінами передбачено, що у разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.
З 1 січня 2020 року пільгові категорії населення зможуть у будь-який час перейти на виплату пільг у грошовій готівковій формі для оплати житлово-комунальних послуг.
Тому, жителям району, які виявили бажання отримувати пільги у готівковій формі, необхідно подати в управління соціального захисту населення (каб. № 9) наступні документи:
• заяву встановленого зразка (заповнюється пільговиком особисто при поданні документів);
• копію відкритого в банку особистого рахунку.
При собі мати паспорт пільговика і всіх членів сім’ї пільговика, включаючи дітей до 18 р. (у разі навчання до 23р.);
• копії свідоцтв про народження дітей;
• довідку про склад сім’ї . інформацію про характеристику житла (розмір загальної та опалювальної площі, номера особових рахунків на оплату послуг за газопостачання, електропостачання, водопостачання);
посвідчення, що дає право на пільги.
Прийом громадян здійснюється щоденно, відповідно до графіку роботи управління.
За роз'ясненням Міністерства соціальної політики за заяви ,що поданні у січні 2020 року до 25 числа пільга розрахунок по пільгам буде проведено в січні кошти пільговики, що вибрали грошову форму отримання пільг пільги отримають в лютому 2020 року
З метою забезпечення соціального захисту пільгових категорій громадян
Управлінням проводиться роз'яснювальна робота, щодо можливості подання заяв на готівку пільговиками за їх вибром на стендах в управлінні через гарячу телефону лінію, пам'ятки
Прохаємо і в сільських радах, об'єднаних територіальних громадах, в підприємствам надавачів послуг розмістити інформаційний матеріал, для отримання пільг у грошовій формі. телефон гарячої лінії відділу пільг 3-11-74 Ознайомити пільговиків з формою заяви на надання пільг та про прийом заяв.
Новий механізм виплати пільг передбачає, що гроші передаватимуться людям, а не на абонентські рахунки в підприємствах надавачів послуг
Пільговикам, які не виявили бажання змінити форму отримання пільг ( з безготівкової на готівкову) звертатися до управління не потрібно.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються щомісяця у грошовій формі (готівковій або безготівковій), на придбання твердого палива і скрапленого газу - один раз на рік у грошовій готівковій формі.
Розрахунок розміру пільги
Пільги в готівковій формі призначаються відповідно до права пільговика на пільги, пільгового посвідчення, кількості членів сімї, різновида послуги на ЖКП, тарифу Розмір соціально податкової пільги, який враховується при визначенні права на пільги 2020 році становить 2940 грн.
Виплата пільг у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг,
Нагадуємо, що відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним
Виконавці комунальних послуг надають до 1 травня структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про суму простроченої понад два місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг , сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, щодо пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі. .
Для готівкової форми. , якщо пільговик не оплачує рахунки за спожиті комунальні послуги і то виникне заборгованість станом на кінець сезону, то пільговик позбавлять права на готівкову форму і переходить автоматично на безготівкову.
Постанова від 31 січня 2007 року № 77 « Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу» втратила чинність.
Вищевказаною постановою передбачено виплата пільг готівкою на тверде паливо та скраплений газ.
1.З 1 січня 2020 року для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики, що перебувають на обліку в Реєстрі отримувачів пільг звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення , а у сільській місцевості — до уповноважених осіб, в виконавчих комітетами селищних і сільських рад, за зареєстрованим місцем проживання , або за фактичним місцем проживання з відповідною заявою, до якої додається
довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі. Форма довідки змінена.
Форма заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги та пільг змінена зразки всім роздані
В заяві заповняється пункт 13 і 14 вказується готівкова форма виплата через банки.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви на придбання твердого палива і скрапленого газу від пільговиків з необхідними документами приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади.
2.Відповідно до поданих заяв щомісяця складають списки осіб (із зазначенням пільгових категорій) в 2 екземплярах, по кожній категорії окремо для призначення пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу ,підписаний та завірений печаткою , щомісяця подається управлінню.
Призначатимуться пільг на тверде паливо та скраплений газ після затвердження їх вартості в 2020 році.
У разі зміни умов проживання пільговика (підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення) отримані ним кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо, скраплений газ не повертаються. Пільги з оплати послуг газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються пільговику з наступного бюджетного періоду.
У разі зміни протягом бюджетного періоду будь-якого іншого виду опалення житла особи на пічне опалення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються виходячи з кількості місяців, що залишилися до кінця бюджетного періоду, та середньомісячної вартості або кількості твердого палива і скрапленого газу, визначеної шляхом ділення річної вартості або кількості твердого палива і скрапленого газу на 12 місяців.
У разі смерті пільговика, якому нараховано пільги, зазначені у частині п'ятій статті 51 Бюджетного кодексу України, члени сім'ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо і скраплений газ у натуральному вигляді на підставі:
заяви одного з членів сім'ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;
копії свідоцтва про смерть пільговика;
довідки про факт проживання членів сім'ї разом з пільговиком, виданої в установленому порядку.
Для розрахунку розміру пільги інформацію структурним підрозділам з питань соціального захисту населення до 20 числа кожного місяця надають:
бюджетні установи подають реєстри- про працівників, які мають право на отримання пільги у поточному місяці з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї;
виконавці комунальних послуг - про зміну тарифів на житлово-комунальні послуги.
виконавчі органи сільських, селищних, об'єднаних територіальних громад - про зміни стосовно пільговика (реєстрація місця проживання, підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для опалення).
За отриманням інформації про будь-які питання, пов'язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг.
За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ "Ощадбанк". Інформація надається в порядку, визначеному АТ "Ощадбанк"
Враховуючи новий механізм надання пільг в рахунках на оплату житлово-комунальних послуг постачальники послуг будуть вказувати повну суму нарахувань, а після отримання коштів будуть враховувати їх наступного місяця.
Для безготівкової форми. На сайті Ощадбанку в створеному особистому кабінеті пільговиків, де можна прослідкувати рух своїх коштів.
Для безготівкової форми. Варто знати, що тепер не існує чіткого розподілу чи пільгових коштів на конкретну послугу. Наприклад, усю місячну суму виділеної пільги (на світло, воду, тощо), можуть перерахувати за спожитий газ, якщо у цьому буде необхідність. Скажімо, не буде боргу за інші спожиті послуги, але буде борг за газ, тоді його погасять цими коштами.
Велике прохання враховувати зміни в чинному законодавстві кожній установі при прийомі осіб з числа пільгової категорії населення надавати роз'яснення відповідно до покладених завдань бо з усіх питань пільговикам радять звертатися лише до управління праці

В 2020 році право на отримання пільг, встановлених законами України, з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї визначатиме управління відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. N 389
(абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 р. N 807)
бюджетними установами, казенними підприємствами та комунальними некомерційними підприємствами, що утворюються у результаті реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров'я, - відповідно до Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 р. N 426 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 14, ст. 625; 2004 р., N 6, ст. 321; 2005 р., N 23, ст. 1282).

Наверх ↑