Новини з апаратної наради у голови облдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Новини з апаратної наради у голови облдержадміністрації. На Полтавщині різко зросла кількість отруєнь чадним газом. У жовтні на території області виникло 372 небезпечні події: з них техногенного характеру – 306, природного характеру – 34, соціального характеру – 32, внаслідок яких загинуло 25 людей, травмовано або постраждало 156 людей, з них 28 дітей, врятували  14 людей. Також сталося  3 надзвичайні ситуації, в яких загинули 4 людини.

Про це повідомив начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко на апаратній нараді.
«У  Лохвиці, на території приватного домогосподарства, під час очищення прибудинкової вигрібної каналізаційної ями загинуло 3 людини. За попередніми даними чоловіки померли внаслідок отруєння парами метану. Також надзвичайна ситуація пов’язана з АЧС. На території Державного підприємства «Дослідне господарство ім. Декабристів», зафіксовано загибель 8 голів свиней. У господарстві встановили карантин до 26 листопада», – розповів Віктор Стеблянко.
Він поінформував присутніх, що в регіоні виникло 200 пожеж, внаслідок яких загинули  3 людини, травмовано 3 людини та врятовано 7 людей.
Сталося 15 випадків пожеж на торфовищі.
«Загорілося 33,8 га поверхневих покладів торфу. З 15 пожеж 2 продовжують ліквідовувати. Зокрема, в Пирятинському та Семенівському районах. Крім того, сталося 12 випадків пожеж на сільськогосподарських угіддях», – розповів Віктор Стеблянко.
У жовтні на дорогах області сталася 91 дорожньо-транспортна пригода. Під час ДТП загинуло 12 людей.
Також Віктор Стеблянко зауважив, що цього року зросли отруєння чадним газом. Якщо минулого року станом на 1 листопада було 11 випадків, то в цьому році вже зафіксували 24. Минулоріч постраждало 18 людей, цього року – 41 людина, з них 12 дітей.

 

В облдержадміністрації підбили підсумки оздоровлення та відпочинку дітей Полтавщини в 2019 році
Протягом року в області оздоровлянням та відпочинком охопили 74,6 тис. дітей, це становить майже  52 % від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років. 70% дітей охоплено оздоровленням та відпочинком із використанням коштів обласного та місцевих бюджетів. Загалом таких дітей понад 50 тисяч.
Про підсумки проведення в області літньої оздоровчої кампанії в 2019 році та основні завдання з реалізації обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020 рік на апаратній нараді розповіла заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Шкоденко.
Для організації та проведення літньої оздоровчої кампанії залучено кошти з різних джерел фінансування в розмірі 159 млн 151,3 тис. грн, що на 19 млн 571 тис. грн більше, ніж у минулому році.
«Цьогорічне суттєве збільшення бюджетного фінансування утримало співвідношення освоєних коштів місцевих бюджетів до фінансування з інших джерел. Освоєно 80 млн 387 тис. грн із бюджетів місцевого рівня, з яких              23 млн 889 тис. грн освоєно на підготовку та покращення матеріально-технічної бази дитячих закладів комунальної форми власності та                       56 млн 497 тис. грн – на оздоровлення та відпочинок дітей»,  – сказала Наталія Шкоденко.
Також в області запроваджено механізм здешевлення вартості путівок для дітей, у частині батьківської оплати. Ним влітку скористалися 9350 дітей, що на 200 сімей більше, ніж у минулому році.
«У  Горішніх Плавнях, шести районах та сімнадцяти об'єднаних територіальних громадах сума відшкодування за рахунок коштів місцевого бюджету для дітей пільгових категорій склала до 100 % від вартості путівки», – сказала Наталія Шкоденко.
Не використали субвенцію в повному обсязі в Глобинському, Гребінківському, Зіньківському, Козельщанському, Кобеляцькому, Кременчуцькому, Миргородському,  Новосанжарському, Оржицькому, Хорольському, Чорнухинському, Чутівському, Шишацькому районах та в містах Лубни і Кременчк, а також у Недогарківській, Омельницькій, Піщанській, Пришибській, Новознаменівській, Нововаврамівській та інших ОТГ.
«Прикро, що деякі райони та ОТГ не скористалися цією програмою. Адже ці кошти – допомога нашим громадам і нашим мешканцям, щоб вони могли оздоровити своїх дітей. І це важливе питання», – сказав т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло.
Загалом в області діяло 755 закладів оздоровлення та відпочинку різних типів та форм власності. 

 

«Ситуація щодо дифтерії на Полтавщині стабільна», – Віктор Лисак
Нині в Україні зафіксували 22 випадки  дифтерії. На Полтавщині ситуація стабільна, в порівнянні з рівнем захворюваності у державі.
Про це на апаратній нараді сказав директор Департаменту охорони здоровя облдержадміністрації Віктор Лисак.
«Це керована інфекція, вакцини в області достатньо аби щепитися. На рівні держави в регіоні ситуація стабільна. Але, щоб у нас був комплексний імунітет, потрібно досягти показника  щеплення дітей 3-місячного віку 95,5%. Маємо нині — 72%.  Однак є території де низький рівень щеплення. Зокрема, в Засульській ОТГ – 42%, Лохвицькому районі –48,4%, Полтавському районі – 58,4%, Шишацькому районі – 45,6%, Гадяцькому районі – 54%. Подібна ситуація й в інших вікових групах. Найгірша ситуація щодо кількості вакцинованих серед дорослого населення у Пирятинському, Зіньківському, Лубенському районах, Кременчуці та Горішніх Плавнях», – сказав Віктор Лисак.
Він наголосив, що вакцин нині в достатній кількості. Аби не допустити епідемії потрібно провести профілактичні щеплення. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

«У кожному районі має бути запроваджено хоча б по одному фестивалю», –Олег Пругло

Полтавщина посідає третє місце в Україні за внутрішнім переміщенням туристів та 9 місце за кількістю відвідувань іноземцями, 7 місце за кількістю садиб зеленого туризму.
Про це на апаратній нараді повідомила директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.
Вона зауважила, що Полтавська область має досить потужний туристичний потенціал, що базується на унікальних пам’ятках культурної спадщини, видатних персоналіях – наших земляках, самобутніх народних традиціях, неповторній гастрономії та унікальній красі природи нашого краю. Департаментом було впроваджено бренд „Любіть Полтавщину, вона така різна…ˮ
«Цей бренд був запропонований широкому загалу та отримав підтримку та визнання серед інших існуючих туристичних промоцій. Нині  туристична галузь області має достатньо високий рівень ресурсної бази для розвитку внутрішнього туризму в регіоні. Так, на території області розташовано 79 готелів та закладів готельного типу, 74 садиби сільського зеленого туризму, понад 200 закладів харчування, 12 санаторно-курортних закладів, 38 комунальних музеїв, а також 12 центрів активного відпочинку», – розповіла Валентина Воджаєнко. 
Цьогоріч Полтавщина взяла участь у 9 туристичних промозаходах. З них 4 закордонних в Італії, Грузії, Польщі. Також, презентували наш регіон  на туристичних виставках в Києві, Харкові, Кропивницькому, Одесі, Ужгороді та Львові. Традиційно щороку область проводить Всеукраїнську виставку-турсалон „Відпочивайте на Полтавщиніˮ.
Основним напрямком для розвитку внутрішнього і, в перспективі, зовнішнього туризму є подієвий туризм. Саме такий напрямок збільшує потік туристів до Полтавщини. В цьому році в регіоні провели 20 обласних культурно-мистецьких заходів. Зокрема, Гелон-фест, „Полтавська Галушкаˮ, „Мередіанˮ. Упродовж року розроблено і презентовано 4 нові туристичні маршрути.
Впровадження креативних індустрій на Полтавщині – це один із брендів, який цікавий не лише для наших туристів, а й для іноземців.
«З 1 квітня 2020 року плануємо представити кілька цікавинок. Так, у театрі імені М.В. Гоголя на балконі  відбуватиметься театралізована постановка для туристів. Також герої виходитимуть та вітатимуть туристів. Театр ляльок розробляє міні-постановку за «Енеїдою». Також до Обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 рр. розробляємо нову складову «Пізнай свій край» для учнів та студентів», – розповіла Валентина Вождаєнко.
Як зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло, у кожному районі має бути запроваджено хоча б по одному фестивалю.
«Нині ми орієнтуємося на наші ОТГ. Є громади, які вже започаткували таку робу, та активно працюють у цьому напрямку. Як приклад, Омельницька ОТГ. Цьогоріч вони провели фестиваль «Чарівна симфонія козацтва». Тож, звертаюся до всіх керівників, продумати та детально спланувати свою роботу», – наголосив Олег Пругло.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Наверх ↑