Новини з апаратної наради у голови облдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Сімейна і молодіжна політика та гендерна рівність: як упродовж 5 років в області реалізовували профільну програму, обговорили в ОДА
Завершується дія обласної Програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Вона розрахована на 2015-2019 роки. Її досягнення й проблеми обговорили на нараді в голови облдержадміністрації Олега Синєгубова.
«Порівняно з 2015 роком, планове ресурсне забезпечення обласної програми зросло на 868 тисяч гривень та в поточному році становить 2 мільйони 143 тисячі гривень. Таким чином рівень фінансування програми зріс майже на 41 відсоток. За потреби протягом виконання програми ми зверталися до обласної ради й завжди отримували підтримку. Наприклад, торік для проведення заходу з нагоди 20-річчя Студреспубліки одержали з обласного бюджету додатково 120 тисяч гривень», – розповів начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький.
Він нагадав, що підтримка реалізації проектів і заходів у сфері молодіжної політики здійснюється за такими напрямками: створення умов для творчого розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення молоді; утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей у молоді; пропаганда та формування здорового способу життя; створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді; забезпечення розвитку міжнародного молодіжного співробітництва.
«Активна молодь може звернутися до нашого управління з проєктом, ідеєю, напрацюваннями. Ми надаємо організаційну і фінансову підтримку. Якщо ініціатива цікава, самі шукаємо громадську організацію, яка працюватиме з авторами ідеї, цими активними людьми. Ми ж фінансуємо проведення відповідних заходів протягом року. У сфері національно-патріотичного виховання молоді в області діє тематична програма. Дослухаємося й до громади. Існує координаційна рада з питань національно-патріотичного виховання. Половина її учасників – держслужбовці, представники профільних структур, інша половина – громадськість», – зазначив Олександр Буцький.
Розповів, що у сфері міжнародного молодіжного співробітництва залучають ОБСЄ, ПРОООН. Два роки на Полтавщині працювала представник Корпусу миру.
За словами Олександра Буцького, в галузі сімейної політики й попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі постійно ведеться робота щодо підтримки сімей насамперед таких, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, й опинились у складних життєвих обставинах.
«Відповідно до Єдиного обліку багатодітних сімей на території області 8975 таких родин, які виховують 29728 дітей. Порівняно з 2015 роком кількість багатодітних сімей збільшилася на 837, а кількість дітей в цих сім’ях – на 2927. У регіоні проживають 15 родин, у яких виховуються трійні», – зазначив Олександр Буцький.
Він розповів, що з набранням чинності у січні 2018 року Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» із минулого року в регіоні розпочато розбудову системи запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі й запровадження комплексних дій та заходів, спрямованих на зменшення масштабу такого явища.
«У поточному році порівняно з 2015-им кількість звернень щодо домашнього насильства зменшилася на 1894. У містах, районах та об’єднаних територіальних громадах області вивчено потребу у послугах для постраждалих від домашнього насильства, зокрема щодо створення спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, – поінформував Олександр Буцький. – Із 2019 року функціонує 31 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка налічує 117 спеціалістів. На забезпечення роботи мобільних бригад виділено 235,3 тисячі гривень бюджетних коштів міст і районів області. У 25 райдержадміністраціях діють мультидисциплінарні робочі групи з питань протидії торгівлі людьми із залученням структурних підрозділів. Протягом дії обласної програми вдалося встановити 13 статусів осіб, постраждалих від торгівлі людьми, в Хорольському, Кременчуцькому, Лубенському та Полтавському районах. Усі люди, які офіційно звернулися, внесені до реєстру, отримали певні виплати, психологічну допомогу й соцпакети».
На Полтавщині працює притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Благодійної організації  «Світло надії». Він виконує соціальне замовлення від міст, районів, об’єднаних територіальних громад й області. Полтавський обласний соціальний центр матері та дитини Полтавської обласної ради змінив статутну діяльність і тепер має 10 сімейних місць соціальної допомоги. Працює в режимі виконання соціального замовлення від міст, районів й ОТГ. На утримання центру в поточному році виділено 1 мільйон 132 тисячі гривень бюджетних коштів.
Голова обласної ради Олександр Біленький звернувся до Олександра Буцького щодо підтримки в залученні молоді до проходження стажування в обласній раді.
«Ми готові запрошувати до себе студентів, випускників вишів, щоб вони стажувалися в нас за відповідними напрямками. Думаю, це цікаво й перспективно для тих, хто в майбутньому бачить себе в місцевому самоврядуванні», – зазначив Олександр Біленький.
Заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь поцікавився станом розвитку масового спорту в регіоні, зокрема кількістю збудованих спортмайданчиків і співпрацею в цьому контексті з громадами.
«Збудовано 10 полів розміром 42 на 22 метри зі штучним покриттям для гри в мініфутбол, 10 мультифункціональних майданчиків для гри у волейбол, баскетбол і теніс. 55 комплексів для воркауту й так званих антивандальних майданчиків, а також два повнорозмірні поля зі штучним покриттям для гри у футбол. Цей спортінвентар розміщений і в ОТГ. Тобто надаючи його громадам, ми співпрацюємо, проте дуже важливо щоб вони мали у своєму складі спортінструктора», – пояснив Олександр Буцький.
Олег Синєгубов зазначив, що на прийомі громадян люди цікавилися побудовою арени для гри в хокей.
«Ми це питання вивчили. В області створена нова федерація хокею, відповідно є й нове бачення. Нині визначаємося з місцем, щоб воно було в межах Полтави, бо в Кременчуці така арена є. Розглядаємо три місця. Виїдемо комісією, оглянемо території, щоб визначитися, яка з них буде відведена під будівництво», – відповів Олександр Буцький.
Олег Синєгубов запитав, як в області працюють для забезпечення зайнятості, профорієнтації молоді.
«Профорієнтаційною роботою молоді займається Обласний молодіжний центр. Там є профільний відділ. До тематичних заходів ми залучаємо представників усіх вишів, лідерів громадської думки, студентів», – зазначив Олександр Буцький.
Нова обласна Програма з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків буде розрахована на 2020-2024 роки.

Завершується підготовка проєкту змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавщини
Фінальну стадію підготовки проєкту змін до «Перспективного плану формування територій громад Полтавської області» обговорили на нараді у голови Полтавської облдержадміністрації.
Обласні державні адміністрації згідно з дорученням Прем’єр-міністра України мають до 29 листопада 2019 року завершити розробку проєктів змін до перспективних планів формування територій громад, аби перспективні плани охоплювали 100 % території областей.
Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко порадила місцевим громадам, які ще не ухвалили відповідних рішень, якнайшвидше провести у себе громадські слухання і звернутися із пропозиціями про об’єднання до облдержадміністрації.
«Що стосується облдержадміністрації, то ми щонайшвидше надаємо висновки, не дотягуючи до десятиденного терміну, щоб дозволити новим громадам до 1 січня вже формувати свої бюджети на наступний рік», – зазначила Інна Іщенко.
З урахуванням змін, затверджених 17.09.2016 року на засіданні сесії обласної ради, Перспективний план передбачає створення 81 об’єднаної територіальної громади ( ОТГ). Нині вже створено 54, 9 з яких – у поточному році. Остаточний проєкт Перспективного плану передбачатиме стовідсоткове покриття території області ОТГ.
Інна Іщенко назвала критерії їх формування згідно з методикою Кабінету Міністрів: «Це основні чотири критерії: чисельність населення, яка має бути не менше 3 тисяч мешканців, оскільки до 3 тисяч громада вважається з низьким критерієм спроможності, це площа відповідної території, індекс податкоспроможності, а також частка місцевих податків і зборів. І беззаперечно, це наявність дітей шкільного віку – 250 діток і 100 дітей-дошкільнят».
Реформа передбачає зміни не лише на базовому (ОТГ), а й субрегіональному (районного) рівнях. Кількість районів скоротять. Кабінет Міністрів пропонує для Полтавщини 4 укрупнені райони або округи – Полтавський, Кременчуцький, Лубенський, Миргородський.
Округи мають проходити по межах проєктних адмінтеродиниць базового рівня (ОТГ), а не адміністративних (сільських) районів. Питання меж укрупнених районів та їх центрів викликало чимало дискусій під час відкритих обговорень, які проводили фахівці Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА у різних регіонах області.
Інна Іщенко нагадала, що Прем’єр-міністр України дав доручення всім областям до кінця листопада цього року виконати власне моделювання оптимальної мережі надання публічних сервісів і послуг. Розповіла, що структурні підрозділи в області в цілому завершили роботу з картою нинішніх об’єктів. Тривають роботи із картою проєктних мереж публічних сервісів і послуг. Згідно з дорученням Прем’єр-міністра відповідна робота має завершитися до 25 листопада.
19 та 20 листопада 2019 року в області заплановано проведення засідань міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального базового та районного устрою Полтавської області. За їх підсумками мають до 29 листопада підготувати зміни до Перспективного плану формування територій громад областей.
«Ми плануємо і надалі працювати в контексті завдань, поставлених Президентом перед нами, – заявив після наради голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Слід зосередитися не тільки на досягненнях, а й на тих проблемних питаннях, які ми попередньо з’ясували і їх треба вирішити».

«Місцеві дороги забезпечені протиожеледним матеріалом для посипки на 100%»,– Олексій Басан
Автомобільні дороги загального користування, а також дорожні підприємства й організації області готові до експлуатації та роботи в осінньо-зимовий період.
Про зимове утримання автотрас місцевого значення на апаратній нараді поінформував директор державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.
За його словами, нині  дорожні підприємства й організації заготували 3 896 тонн солі та 15 000 тонн фрикційних матеріалів.
«Місцеві дороги забезпечені протиожеледним матеріалом для посипки на 100% та створено резервний запас. Також ми провели лабораторні дослідження й визначили дешевший матеріал для приготування протиожеледної суміші з використанням гранвідсіву. На спусках і підйомах насипали конуси з протиожеледної суміші», – розповів Олексій Басан.
Він додав, що по кожному району області визначили потребу в спеціальній техніці, матеріальних засобах та базах для зберігання піщано-соляної суміші для належного експлуатаційного утримання доріг у зимовий період. Підприємством погоджено 12 субпідрядних організацій, які прибиратимуть дороги від снігу.
Для чищення й посипання доріг підготували майже 230 одиниць техніки. Додатково планують залучати ще 100 одиниць техніки сільськогосподарських виробництв, фермерів та інших підприємств.
Для інформування водіїв про слизькі ділянки встановили 189 комплектів зимових дорожніх знаків.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Наверх ↑