Новини з апаратної наради у голови облдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Полтавщина п’ята в Україні по залученню капітальних інвестицій, – Інна Іщенко. На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили стан реалізації Програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу області у 2019 році.

«Протягом січня-червня поточного року підприємства й організації області за рахунок усіх джерел фінансування освоїли майже 8,9 мільярда гривень капітальних інвестицій. Полтавщина п’ята в Україні по залученню капітальних інвестицій, – повідомила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко. –За видами активів: у машини, обладнання та інвентар освоєно 33,1 % загального обсягу капітальних інвестицій, інженерні споруди – 24 %, транспортні засоби – 18 %, нежитлові будівлі – 14,9 %».
Обсяг залучених прямих іноземних інвестицій за I півріччя 2019 року становив 109 мільйонів доларів. Інвестиції в Полтавську область надходять із 43 країн світу. Основними інвесторами залишаються Швейцарія, Нідерланди, Велика Британія. На початок року в області зареєстровано 244 підприємства з іноземними інвестиціями.
У межах виконання Програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017-2020 роки Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації проведено 10 форумів, конференцій, круглих столів щодо розвитку економічно-торговельного співробітництва, залучення інвестиційних ресурсів та розширення зовнішніх ринків збуту. Найбільш масштабним став економічний форум SME Forum #Полтавщина бізнесова, у роботі якого взяли участь понад 130 осіб із бізнес-спільноти.
За словами Інни Іщенко, в поточному році область відвідали 10 міжнародних делегацій із Республіки Казахстан, провінції Карамай (КНР), Посольства США в Україні.
Для якісної промоції регіону розроблено й оновлено Інвестиційний паспорт Полтавської області українською та англійськими мовами, двомовний Каталог продукції експортерів Полтавщини, каталог «Кращі товаровиробники Полтавщини» та інші каталоги та буклети. Промоційний ролик «Полтавська область відкрита до співпраці» англійською мовою показали на апаратній нараді.
Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов поцікавився планами щодо залучення інвестицій на 2020 рік і запитав, що перешкоджає потенційним інвесторам вкладати кошти в полтавські компанії та проєкти.
«Нині одна з основних проблем – відсутність містобудівної документації та просторового планування в ОТГ. Коли приходить інвестор, він хоче отримати всю інформацію про ділянку, працювати на полі з чагарниками він ніколи не буде, – пояснила Інна Іщенко. – Ще одна перепона – це вартість підключення до наявних мереж. Наприклад, коли почалася робота зі створення Кременчуцького індустріального парку, за розробку локацій та підключення до мереж виставили такі ціни, що інвестори були дещо шоковані».
Олег Синєгубов доручив взяти до відома ці моменти, знайти методи вирішення проблем і враховувати всі нюанси при плануванні залучення інвестицій на наступний 2020 рік.

                                                                                                                   

«Самовільне захоплення земельної ділянки – основне порушення земельного законодавства», – Вадим Чувпило

Територіальні органи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за 9 місяців 2019 року здійснили 50 планових та 63 позапланових заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності щодо суб’єктів господарювання (використання та охорони земель). За результатами перевірок виявили  87 порушень вимог земельного законодавства.
Про це на апаратній нараді повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило.
«Інспектор з державного контролю має повне право перевіряти як суб’єктів господарювання, так і земельні ділянки. Інспектори склали 70 протоколів про адміністративне правопорушення, винесли 70 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму 23 800 грн, які добровільно сплачені до державного бюджету. Із метою усунення порушень видано 76 приписів на площу понад 4 тисячі га, із них повторних 27 приписів. Матеріали щодо двох перевірок передали до правоохоронних органів», – сказав Вадим Чувпило.
За вказаний період  було нараховано відшкодування за самовільне зайняття земельних ділянок та зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму 2,7 млн грн, з якої більше 2,4 млн грн  сплатили до місцевого бюджету. Найбільше коштів надійшло до місцевих бюджетів Зіньківського,  Хорольського, Котелевського, Кобеляцького, Чутівського районів.
Вадим Чувпило додав, що одним із найпоширеніших порушень земельного та кримінального законодавства є самовільне зайняття землі.
«Самовільне захоплення земельної ділянки – основне порушення земельного законодавства. Органи місцевого самоврядування та агровиробники часто до загальних масивів доорюють додаткові території. На місцевому рівні відсутнє будь-яке реагування. І такі правопорушення ми можемо виявляти лише за сигналами громадян», –  сказав Вадим Чувпило.
Нагадав, що є доручення прем’єр-міністра 100% переінвентаризувати всі землі сільськогосподарського призначення. Із 08 листопада 2019 року  Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру започаткувала оприлюднення наказів та матеріалів перевірок на офіційному вебсайті.
Як зазначив голова облдержадміністрацій Олег Синєгубов, нині земельні питання досить нагальні.
«Нещодавно в області відбувся Форум щодо запровадження ринку землі. Зокрема, там говорили, що Держгеокадастр – найкорумпованіший орган стосовно оформлення права власності, користування та володіння земельним ділянками. Зі слів людей, зрушення є тільки щодо учасників АТО, вирішити якісь інші питання – проблема. І ми цю ситуацію не залишимо поза увагою, а проведемо відповідну роботу», – сказав Олег Синєгубов.
За інформацію Держгеокадастру, на  території Полтавської області  – 2 875 тис. га земель, із них 2 223,30 тис. га – землі сільськогосподарського призначення. Державних земель – 26%, 74% – землі приватної власності. Вадим Чувпило зазначив, що понад 20 тис. га земель використовуються без правоустановчих документів. Ці землі незаконно засівають або на них незаконно видобувають корисні копалини, або їх забудовують.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації

Наверх ↑