Новини з апаратної наради у голови облдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Стан національно-патріотичного виховання у закладах освіти Полтавської області розглянули на нараді у голови облдержадміністрації. У своїй доповіді директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олена Харченко повідомила, що відповідна робота на Полтавщини базується на положеннях законів України, розпоряджень Президента та Кабінету Міністрів України.

«Основною програмою області з національно-патріотичного виховання є Обласна цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, – сказала Олена Харченко. – На виконання Програми використано: у 2017 році – 1 млн 493 тис грн; у 2018 році – 1 млн 483 тис. грн; за перше півріччя 2019 року - 1 млн 130 тис. грн (із 2 млн 565 тис. грн)».
Із затвердженням Програми було засновано п’ять нових заходів: обласна військово-патріотична гра імені Симона Петлюри, обласний конкурс на кращий захід із національно-патріотичного виховання серед учнів і вихованців закладів загальної середньої освіти та позашкілля, обласний конкурс серед закладів освіти області на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання, обласний військово-патріотичний табір «Юний десантник».
У липні 2018 року рішенням сесії обласної ради засновано стипендію імені Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка для учнів, студентів та молодих учених.
Полтавщина бере активну участь у всеукраїнських акціях військо-патріотичного виховання. Наприклад, із травня 2018 року започатковано проведення Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби».
Відзначена робота пошукових загонів Полтавської області, юних дослідників-краєзнавців на Всеукраїнському рівні. Вони посіли перше місце у двох напрямках: «Український національний визвольний рух 1930-х років, періоду Другої світової війни та у повоєнні роки», «Українська державність: від Революції на граніті до Революції Гідності».
На Полтавщині постійно проводяться заходи з національно-патріотичного виховання серед молоді.
«Полтавщина – перша серед областей України, яка завдяки співпраці облдержадміністрації, обласного військового комісаріату, влади районного рівня та ОТГ отримала навчальну зброю для закладів загальної середньої освіти. Заклади отримали 30 комплектів такої зброї», – сказала Олена Харченко.
Вона назвала головні напрямки роботи з патріотично-виховної роботи, на які мають звернути увагу управління освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, а саме:
забезпечити оновлення об’єктів навчально-матеріальної бази закладів освіти області з військово-патріотичної та фізичної підготовки;
здійснити заходи щодо активізації національно-патріотичного виховання дітей та молоді;
забезпечити створення регіональних і обласних центрів національно-патріотичного виховання;
при формуванні видатків із місцевих бюджетів на фінансування освітньої галузі у 2020 році запланувати виділення додаткових коштів на модернізацію матеріально-технічної бази з допризовної підготовки молоді в закладах освіти.

                                                                                                                          

«В області найбільше загинуло людей внаслідок дорожньо-транспортних пригод», – Віктор Стеблянко

Із початку року на Полтавщині виникло понад 4 тисячі небезпечних подій та одна надзвичайна ситуація, внаслідок яких загинуло 309 осіб (12 дітей).
Про це на апаратній нараді повідомив начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко.
«Найбільше людей загинуло внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Цього року в ДТП загинуло 106 осіб, із них 3 дитини. 30 загиблих – пішоходи, 11 – велосипедисти. Часто пішоходи почали переходити дорогу в невизначених місцях, не зважаючи на автомобілі. У цьому напрямку ми активно проводимо профілактичну роботу», – сказав Віктор Стеблянко.
Звернув увагу посадовець на нещасні випадки. Таких на Полтавщині зафіксували 42, найбільше, а саме 18 осіб, постраждало на залізничних коліях.
Аби уникнути надзвичайних ситуацій, в області здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних заходів відповідно до Плану цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області на 2019 рік.
Зокрема, провели командно-штабні навчання, тренування з органами управління територіальної підсистеми, громадські акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» та «Герой-рятувальник року». Створено тематичні теле- та радіопередачі, соціальну рекламу з основ безпеки життєдіяльності.
Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зауважив, що всі заходи, які пропонуються для попереджання надзвичайних ситуацій, потрібно втілювати на практиці.
«Усі пропозиції та заходи не повинні залишитися прописані на папері. Потрібно спільно з усіма, причетними до цього напрямку структурами відпрацювати кожне питання. У бюджеті на наступний рік також передбачено кошти на відповідні заходи», – сказав Олег Синєгубов.
Довідка. Державною службою з надзвичайних ситуацій України був розроблений додаток на мобільний телефон – «Абетка безпеки», який має покрокові інструкції більшості небезпечних ситуацій, що можуть трапитися у житті. Його у вільному доступі можна закачати на смартфон.

                                                                                                                       

У Полтавській облдержадміністрації представили радника з питань екології

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили стан протидії незаконним рубкам у лісах.
Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко доповів, що порівняно з попередніми роками незаконної вирубки дерев у регіоні стало менше. Наприклад, у 2017 році в лісових масивах області було виявлено 137 випадків знищення дерев, а за 11 місяців 2019 року зафіксовано 53 факти, що завдали шкоди на суму 1 мільйон 438 тисяч гривень.
«8 справ направлено в правоохоронні органи, одна  розглянута судами. Стягнуто за рішенням суду та добровільно відшкодовано 49,7 тисяч гривень. Накладено 7,4 тисяч гривень штрафів», – розповів Юрій Тараненко.
Більше третини обсягів незаконних рубок виявлено в лісах ДП «ПДЛП Полтаваоблагроліс». Тому в 2019 році Держлісагентство України припинило діяльність цього підприємства та приєднало його до ДП «Полтавське лісове господарство», щоб підвищити рівень ведення лісового господарства, посилити охорону лісових масивів, які раніше були у віданні агролісгоспу.
Із метою унеможливлення подібних ситуацій запроваджено Єдину державну систему електронного обліку деревини, доступ до якої відкрито Національній поліції та Службі безпеки України. Крім того, лісгоспи Полтавщини долучилися до реалізації проєкту електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини «Ліс у смартфоні», який також вміщує онлайн-карту рубок.
Ситуацію з вирубкою дерев у лісосмугах, які до 2018 року фактично нікому не належали, має врегулювати закон. Адже ділянки, зайняті полезахисними лісовими смугами, віднесено до земель сільськогосподарського призначення. І тепер ними будуть опікуватися ОТГ та місцеві ради. За словами Юрія Тараненка, на Полтавщині деякі громади вже почали процес оформлення лісосмуг і створюють спеціальні комунальні підприємства, що будуть опікуватися охороною дерев навколо полів.
На нараді голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов запитав у Юрія Тараненка, коли востаннє проводилася інвентаризація земель обласного лісового фонду та скільки кримінальних проваджень є проти працівників лісових господарств.
«Інвентаризація лісового фонду триває постійно, – відповів Юрій Тараненко. – Цього року Миргородський міськрайонний суд виніс вирок – 3 роки позбавлення волі – керівнику ДП «Миргородське лісове господарство» за реалізацію необробленої деревини за заниженими цінами. Нині також розглядається справа щодо ДП «Полтавське лісове господарство» і вилучені документи по гадяцькому і миргородському лісгоспах».
Крім того, голова Полтавської облдержадміністрації нагадав, що минулого тижня в Чорнухинському та Полтавському районах були затримані фури з необлікованою деревиною.
«На Полтавщині є проблеми у сфері лісництва. І відповідно до поставлених завдань Президентом України Володимиром Зеленським будемо розпочинали комплексну перевірку обласного лісового господарства. Адже це не нормально, коли керівник каже, що все добре – незаконної вирубки немає, а насправді вона є, і про це знаємо ми, поліція, громадськість. За дії своїх підлеглих керівник також несе відповідальність».
Водночас Олег Синєгубов на нараді представив свого радника Олега Савлучинського, який зокрема, буде опікуватися напрямком екології та природокористування. Саме йому дали доручення провести аудит лісових господарств і Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

                                                                                                                                 
                                                                                                                                 

Рівень щеплення населення області збільшився

На апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації оприлюднили оперативну інформацію щодо стану проведення щеплень від керованих інфекцій.
Директор Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Віктор Лисак повідомив, що кількість щеплених дітей першого року життя проти дифтерії, правця та кашлюку збільшилася з 78 % до 87 %. Дітей у віці 18 місяців на Полтавщині вакциновано вже 89,5 %. А рівень щеплень однорічних дітей проти кору збільшився (до  93 %) і досяг рівня популяційного імунітету.
Охоплення вакцинацією підлітків від дифтерії та правця сягає рівня популяційного імунітету (93%), а вакцинація дорослих зросла до 89,5 %.
Минулого тижня відбулися наради фахівців Департаменту охорони здоров’я з керівниками Центрів ПМСД  Великобагачанського, Диканського, Козельщинського, Лохвицького, Решетилівського, Зіньківського, Кременчуцького, Миргородського та Хорольського районів щодо поліпшення показників щеплення населення. Також продовжується інформаційна підтримка заходів імунізації населення в ЗМІ, інтернет-виданнях та соціальних мережах.
Водночас цього тижня були зафіксовані випадки відмов від щеплень. Найбільше – у Кременчуцькому, Миргородському, Хорольському, Гядяцькому районах.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

 

 

 

Наверх ↑