Новини з апаратної наради у голови облдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Стан впровадження проєктів міжнародної технічної та фінансової допомоги на Полтавщині обговорили на апаратній нараді. На початку апаратної наради голова облдержадміністрації Олег Синєгубов нагадав, що Полтавська обласна рада прийняла бюджет області на 2020 рік. «Бюджет є збалансованим. Усі брали участь у його розробці, обговоренні. Плідно попрацювали упродовж трьох із половиною тижнів. Бюджет бездефіцитний, близько 30 відсотків направлено на розвиток у 2020 році. Профінансовані всі соціальні програми. За деякими напрямками фінансування збільшилося, – зазначив Олег Синєгубов. – Рік завершуємо без боргів, зокрема й у бюджетній сфері. Були випадки, коли деякі органи місцевого самоврядування проявили фінансову безвідповідальність, але ці ситуації ми вирішили».

Про стан впровадження проєктів міжнародної технічної та фінансової допомоги на території області розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко.
«Полтавщина активно розширює співпрацю з проектами міжнародно-технічної допомоги, зокрема й із проектами міжнародних фінансових організацій. У 2019 році реалізовано 46 проектів на території області. У 2017-му їх було лише 27, а у 2018-му – 35, – поінформувала Інна Іщенко. – Найбільші донори, що надають підтримку області, – це Уряд США, Уряд Федеративної Республіки Німеччина, ЄС та країни Європейського Союзу Уряд Швейцарської Конфедерації. З-поміж фінансових організацій – Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова організація «Північна екологічна фінансова корпорація» (НЕФКО)».
За словами Інни Іщенко, найбільше на Полтавщині проектів щодо розвитку децентралізації, впровадження енергоефективних заходів і захисту довкілля. Трохи менше ініціатив у сферах охорони здоров’я, соціального захисту, підтримки внутрішньо переміщених осіб. Є проєкти, спрямовані на удосконалення освіти, культури, розвиток аграрного сектору й покращення інфраструктури. Працюють ініціативи у 29 громадах, 17 районах, 6 містах обласного значення і 2 містах районного значення.
У межах проєкту ПРОМІС реалізовували ініціативи щодо поліпшення діяльності центру надання адміністративних послуг у Кременчуці, розширення можливостей геоінформаційного порталу в Горішніх Плавнях, запровадження малопотужного FM-радіомовлення, спрямованого на покращення зв’язку влади з громадою. У межах проекту «Реформа управління на сході України», який діє за підтримки Уряду Німеччини, втілено 17 проектів міжмуніципального співробітництва. Зокрема, щодо поводження з твердими побутовими відходами, створення і розвитку протипожежної охорони, забезпечення швидкісного інтернету в громадах, підтримки ЦНАПів. Інна Іщенко, нагадала, що Полтавщина – національний лідер за кількістю впровадження договорів міжмуніципальної співпраці (із 510 в Україні 105 – в Полтавській області).
«У межах програми «U-LEAD з Європою» впроваджували масштабні проєкти в Лохвиці, Пирятині й Глобиному. Наприклад, «Зелене світло для велоруху в громадах». Горішні Плавні, Миргород, Засульська, Решетилівська ОТГ долучилися до ініціативи в компоненті «Е-рішення для громад». 18 громад області провели модернізацію ЦНАПів, – додала Інна Іщенко. – Миргород – це вже місто-ментор із реалізації проектів енергоефективності, там навчають інші міста й області впровадженню відповідних ініціатив. Працює в Миргороді й проєкт енергоаудиту».
Інна Іщенко поінформувала, що Полтавська облдержадміністрація виступила бенефіціаром у наступних проєктах міжнародної технічної допомоги, які діяли в 2019 році: «Модернізація теплового району «Авіамістечко» у м. Миргород Полтавської області», «Оновлення тролейбусів у м. Кременчуці», «Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород (MO.GE.DI.CO)», «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в м. Лубни шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED-технологій та впровадження загальноміської системи управління освітленням вулиць».
Вона розповіла й про нові ініціативи, з-поміж яких ІІ фаза проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», що виконується Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ).
«Конкурс проводять для міст і ОТГ, які мають населення до 200 тисяч жителів, щодо підтримки впровадження заходів енергоефективності громадських будівель. У межах проєкту можна отримати від 5 до 10 тисяч євро у гривневому еквіваленті. Термін подачі заявок – до 10 січня 2020 року. Є грант від Українського культурного фонду. Дедлайн – до 15 січня 2020 року. Торік у межах цієї ініціативи виграли дві громади Полтавщини. Є проект USAID з енергетичної безпеки. Це проведення відповідних аудитів, енергомоніторингу, встановлення програмного обладнання. Термін – 30 квітня 2020 року. Працюють ініціативи «Мери за економічне зростання», «Угода мерів». У їх межах можна писати відповідні програмні продукти для економічного зростання, боротьби з глобальним потеплінням, покращення клімату. Актуальні гранти ми розміщуємо на сторінці Департаменту в соцмережі Facebook», – додала Інна Іщенко.
Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов нагадав про ініціативу у сфері аграрних розписок. Він також розповів про співпрацю з міністерством Республіки Болгарія щодо допомоги в приєднанні до проєкту розвитку сільських територій.
Олег Синєгубов поцікавився результатами впровадження різних проєктів на Полтавщині. Уточнив, чи були створені тематичні програми на основі реалізації відповідних ініціатив.
«Усіх міжнародних проєктів не вистачить для області. Якщо чекатимемо міжнародні гранти й проєкти, то років через сто завершимо термомодернізацію у всіх містах і містечках області. Мають бути цільові програми щодо кожного напрямку впровадження різних ініціатив в області. Таким чином плануватимемо, де будемо через 5-10 років», – зазначив Олег Синєгубов.
Наголосив, що заклади освіти і культури мають відзвітувати, що вони зробили, аби взяти участь у тому чи іншому проєкті.
«Нині розроблятимемо у межах Стратегії розвитку Полтавської області програми щодо розвитку наших комунальних підприємств, термомодернізації, поводження з твердими побутовими відходами. Кілька років тому французька компанія хотіла взяти на обслуговування «Полтававодоканал». Уже почали проводити аудит, але щось їх не влаштувало в організаційних питаннях. Нині намагаємося цю співпрацю відновити. Проводимо аудит щодо ефективності мереж, надання послуг. Можливо, запропонують нам якісь ініціативи, щоб ефективніше надавати послуги нашим жителям, – зазначив Олег Синєгубов. – За кожними напрямком має бути комплексна програма, що важливо, не на один чи два роки, а триваліша. Міжнародні програми й проєкти мають розглядатися як засоби досягнення мети, а не як панацея. Не потрібно сидіти й чекати, доки нам хтось дасть кошти».

 

За рік в області виявлено більше 1600 випадків порушення норм перевезення пасажирів

У 2019 році під час перевірок транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах області, виявлено 1665 порушень. У 759 випадках перевізники працювали без відповідних дозвільних документів. Працівники Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області склали 77 протоколів за порушення провадження господарської діяльності без реєстрації, відсутність ліцензії на перевезення пасажирів та стягнули 503,7 тисячі гривень штрафів, що на 78 % більше, ніж торік.
Стан пасажирських перевезень протягом 2019 року обговорили на нараді в голови Полтавської облдержадміністрації.
Начальник управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець розповів, що в області сформована маршрутна мережа, автобуси перевізників усіх форм власності виконують рейси на 507 обласних маршрутах, зокрема на 132 міжміських та 375 приміських. Пасажирські перевезення відповідно до договорів, укладених облдержадміністрацією, забезпечують 129 автомобільних перевізників.
«За січень-жовтень поточного року послугами автомобільного транспорту скористалося 46 мільйонів пасажирів, що на 14 % більше, ніж за аналогічний період 2018 року, – сказав Сергій Марчишинець. – В області працюють 36 автостанцій.
Цьогоріч провели 2 конкурси з перевезення пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах. Із перевізниками-переможцями конкурсу облдержадміністрація уклала 47 договорів про організацію перевезень на маршрутах загального користування.
Станом на 20 грудня чотири райони області проводять конкурси з визначення перевізників на приміських внутрішньорайонних автобусних маршрутах: Полтавський, Гадяцький, Миргородський, Кременчуцький. Також здійснюється оптимізація маршрутної мережі, яка спрямована на інтегрування нових маршрутів в об’єднаних територіальних громадах.
«Однією з проблем пасажирських перевезень області є відшкодування збитків за безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян, – зазначив начальник управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець. – Видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам не передбачені, тому призначається щомісячна готівкова виплата особам, які мають право на пільги. У 2019 році суму компенсації було затверджено на рівні 4 мільйонів гривень. Станом на 1 листопада проведено 8,3 тисячі виплат компенсації пільговим категоріям населення за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах на суму 2 249,5 тисячі гривень».
Представники громадськості на апаратній нараді ставили запитання щодо перевезення пільгових категорій громадян.
Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов дав доручення управлінню інфраструктури провести роз’яснювальну роботу серед населення: «Пропоную провести спільну нараду між профільними управліннями, представниками громадськості, перевізниками, які працюють на території області. Треба всім детально розказати про механізм перевезення пасажирів пільгових категорій, а недобросовісним перевізникам необхідно ще раз нагадати про можливі наслідки. Таку роботу слід провести якнайшвидше».

 

На Полтавщині обсяги щеплень із кількох керованих інфекцій сягнули рівня популяційного імунітету

На нараді у голови Полтавської облдержадміністрації директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак повідомив про підсумки моніторингу щодо щеплень населення від керованих інфекцій на території області минулого тижня (16-21 грудня 2019 року).
Згідно з ним, обсяг вакцінацій дітей першого року життя проти дифтерії, правця та кашлюку збільшився з 87 % до 88,4 %; дітей у віці 18 місяців – із 89 % до 91,7 %.
Кількість щеплених однорічних дітей проти кору збільшилася з 91 % до 93,8 % та досягла рівня популяційного імунітету; рівень щеплень проти кору дітей 6-річного віку зріс із 91 % до 94 %; рівень вакцинації підлітків проти дифтерії та правця зріс із 93 % до 95,3 %, отже, досягнуто рівня популяційного імунітету. Рівень вакцинації проти дифтерії та правця у дорослих зріс з 90,5 % до 95,1 %.
«Кількість відмов від щеплень батьків дітей першого року життя зменшилась у Гадяцькому та Хорольському районах», – сказав Віктор Лисак.
Він поінформував, що протягом 16 – 21 грудня 2019 року представники Департаменту та обласного імунологічного центру КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» брали участь у щорічній Національній четвертій конференції «Вакцинація та спалахи в Україні. Вакцинація в контексті реформи охорони здоров’я».
«За підсумками роботи 2019 року Полтавська область отримала позитивну оцінку, зокрема учасники конференції одержали сертифікати національних тренерів із питань імунопрофілактики, подяки від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства охорони здоров’я України», – сказав Віктор Лисак.
Із щотижневим моніторингом щеплень населення від керованих інфекцій на території області можна ознайомитися на сайті Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації

Наверх ↑