Новини з апаратної наради у голови облдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

2,4 мільярда гривень цьогоріч спрямують на субсидії та пільги в області. На реалізацію всіх державних програм у поточному році буде спрямовано 5 мільярдів гривень. Із них 2,4 мільярда гривень – на надання субсидій і пільг. Про це на апаратній нараді поінформувала директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко та розповіла про новації у сфері надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

За її словами, програмою житлових субсидій нині охоплено 169 тисяч сімей, які проживають у регіоні. Пільги отримують 68 тисяч сімей. Загалом 40 відсотків родин на Полтавщині одержують державну підтримку під час оплати житлово-комунальних послуг. Середній розмір субсидії в опалювальний період становить в області 1200 гривень, а розмір пільги залежить від статусу пільговика. Найменший розмір пільги призначений дітям війни, а найбільший – інвалідам війни.
«Протягом 26 років у державі не змінювався порядок надання пільг для всіх категорій. Тому торік в Україні запровадили реформу державних соціальних пільг, яка передбачає монетизацію останніх. Визначені постановою Кабінету Міністрів два способи надання пільг – готівкова і безготівкова форми. Згідно з постановою Уряду від 17 квітня 2019 року пріоритетною була безготівкова. 66 тисяч пільговиків одержували виплати у зазначеній формі. Натомість 2 тисячі – в готівковій, – зазначила Людмила Корнієнко. – Пільговикам, які отримували виплати безготівково, потрібно було надати додаткові роз’яснення, адже механізм інформування смс-повідомленням не завжди був дієвим. Повідомлення не завжди доходили чи були зрозумілими для одержувачів. Тому сплатити житлово-комунальні послуги пільговикам, особливо тим, які проживають у сільській місцевості, було дуже складно. Вони додатково зверталися в управління соціального захисту населення». Людмила Корнієнко розповіла, що для проведення додаткової роз’яснювальної роботи на рівні Департаменту створили пам’ятку про сплату житлово-комунальних послуг. Її торік у листопаді доставили кожному пільговику. Водночас Департамент працював із профільними Міністерством, надавав пропозиції щодо внесення змін у постанову КМУ з метою спрощення порядку надання пільг у безготівковій формі.
«27 грудня Кабінет Міністрів прийняв постанову №1123, яка значно спростила механізм надання пільги. Зокрема, передбачена спрощена форма звернення пільговиків із 1 січня поточного року – в управління соціального захисту населення із заявою та довідкою будь-якої установи Ощадбанку про відкриття соціального рахунку. Ці заява і довідка є підставою для перерахування коштів пільговику повністю нарахованої пільги через вибрану установу Ощадбанку. Тобто така система гарантує спрощене звернення в управління соціального захисту населення, виплату пільги в готівковій формі в першій декаді кожного місяця і можливість економити кошти, – додала Людмила Корнієнко. – У січні цього року в управління соціального захисту звернулися 6 тисяч пільговиків, із них переважна більшість містяни. Очікуємо, що їх звернеться значно більше людей – близько 20 тисяч. Відповідно до проведеного нами аналізу 35 тисяч пільговиків проживають у сільській місцевості, а 33 тисячі – у містах».
Людмила Корнієнко зазначила, що пільговикам, які проживають у сільській місцевості та з певних причин не мають можливості наразі одержувати пільгу в грошовій формі через будь-які установи Ощадбанку, вказане право буде надано після закінчення опалювального сезону – після 16 квітня.
«Зазначені пільговики матимуть право отримувати пільгу в грошовій формі, однак через установи Укрпошти. Нині проводимо відповідну роз’яснювальну роботу. Зокрема, детальне роз’яснення буде розміщено в рахунках організацій-надавачів послуг за січень і лютий. Крім того, в усіх районах, містах, а також у Департаменті працюють телефонні лінії, куди можна звернутися за роз’ясненнями».
Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко поцікавилася особливостями проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед пільговиків та запропонувала розробити показники, за якими аналізувати стан поінформованості громадян.

                                                                                                                           

Більське городище покажуть у фільмі «Шлях заліза» на літніх Олімпійських іграх-2020 у Токіо

На апаратній нараді в облдержадміністрації обговорили питання розвитку туризму в регіоні. Директор Департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко розповіла, що за рік зроблено нового у сфері туризму, та які ще туристичні «магніти» можуть зацікавити українців та іноземців відвідати Полтавщину.
Лідери туристичної галузі
Серед брендів області позицію в гастрономії зайняла галушка, а лікувально-оздоровчу – «Миргородкурорт». Послугами останнього підприємства щороку користується до 70 тисяч осіб (із них 20 % – іноземці).
Протягом 2019 року Департамент культури і туризму облдержадміністрації презентував 4 нові туристичні маршрути, присвячені Симону Петлюрі, Олександру Довженку, Григорію Сковороді та Гінцівській стоянці. У травні 2020 року відкриють ще один екологічний маршрут.
«Важливими туристичними «магнітами» є елементи нематеріальної культурної спадщини регіону, занесені до національного списку: унікальні техніки кераміки в Опішні Зіньківського району, вишивка білим по білому та квіткове килимарство у Решетилівці, – розповіла Валентина Вождаєнко. – Ці об’єкти були представлені минулого року на 9 всеукраїнських та 4 закордонних заходах туристичного та культурно-мистецького спрямування (Італія, Грузія, Польща) та на виставках у Києві, Харкові, Кропивницькому, Одесі, Ужгороді та Львові».
Одним із найбільш відвідуваних в області залишається Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішні, який вдало доповнюють місцеві фестивалі «ОпішняСливаФест», «Борщик у глиняному горщику», «Бієнале художньої кераміки». Не відстає від нього Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, за результатами року його відвідало 214 тисяч туристів.
Почав розвиватися в області й промисловий та діловий туризм. Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат та підприємство ТІКО у Горішніх Плавнях активно приймають на виробництві екскурсії, передусім шкільні. Планується створення технопарку в Омельницькій ОТГ.
У Більську не вистачає музею, доріг та готелів
На думку Валентини Вождаєнко, найперспективнішими «магнітами» в області є археологічні пам’ятки.
«Три роки тому ніхто не міг і уявити, що історико-культурний заповідник «Більськ» за два дні фестивалю зможе зібрати до 20 тисяч туристів. У 2019 році фестиваль «Гелон-фест» це зробив, – розповіла Валентина Вождаєнко. – Проведення фестивалю на Більському городищі сприяло створенню малих архітектурних форм, об’єктів туристичної інфраструктури та дало можливість залучити до співпраці 40 представників бізнесу. Найбільшу фортецю скіфського часу в Європі треба розбудовувати далі й робити там єдиний туристичний комплекс».
У 2019 році на території Більського городища в межах майбутнього музею розпочалася реалізація проєкту «Інноваційно-технічне забезпечення туристичних об’єктів древнього міста Гелон». Передбачається облаштування Wi-Fi зони, встановлення камер відеоспостереження, забезпечення підсвітки валів, освітлення території завдяки сонячним електростанціям. Проєкт реалізується зусиллями Більської сільради та заповідника «Більськ». У 2019 році на реалізацію заходів використано 953 тисяч гривень. За пів року проєкт планується завершити.
У січні 2020 року заповідник «Більськ» подав заявку до Українського культурного фонду (програма «Знакові події») з проєктом «Етнофестиваль «Гелон-фест». У разі перемоги в гранті установа може отримати 4 мільйони 633 тисячі гривень.
«У грудні була зустріч із послом Греції в Україні, який зацікавився проведенням спільних розкопок у Більську, розбудовою музею та обіцяв допомогти із видавництвом книг, – повідомив директор КУ «Історико-культурний заповідник «Більськ» Ігор Корост. – Улітку городище відвідав режисер із Японії Ясуюкі Муракамі. Відзнятий матеріал увійде до фільму «Шлях заліза», який презентують на відкритті Олімпійських ігор-2020 в Токіо».
За словами Ігоря Короста, крім необхідності будівництва науково-дослідного центру та сучасного музею в Більську, напливу туристів перешкоджає погано розвинена інфраструктура: стан дорожнього покриття і відсутність умов проживання для приїжджих.
Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький порадив Департаменту культури і туризму ОДА залучати бізнес до проведення фестивалів та розвитку інфраструктурних об’єктів навколо них.
Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін повідомив, що цього року на просування туристичного потенціалу країни Кабмін планує виділити 240 мільйонів гривень.
«Полтавщина може отримати частку цих грошей, тому треба вчасно подати свої ініціативи, – сказав Дмитро Лунін. – Крім того, пропоную внести до обласної програми заходи з розвитку внутрішнього туризму. Ми знаходимося в дуже вигідному місці – поблизу Київської, Дніпропетровської, Харківської областей. Тому просто зобов’язані залучити на Полтавщину туристів із міст-мільйонників».
Довідка
Станом на січень 2020 року в Полтавській області у сфері креативних індустрій працює 5656 юридичних та фізичних осіб.

 

 

На Полтавщині в наявності всі види вакцин

Тижневу оперативну інформацію щодо стану проведення щеплення населення від керованих інфекцій на апаратній нараді в облдержадміністрації оприлюднив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.
«За підсумками 2019 року обсяг щеплень дітей першого року життя проти дифтерії, правця, кашлюку досяг 92,5 %, проти кору – 95,9 %; – повідомив Віктор Лисак. – Рівень вакцинації підлітків проти дифтерії, правця збільшився та становить 95,2 %, проти дифтерії, правця у дорослих – 100 %».
Продовжується моніторинг проведеної вакцинації проти дифтерії, правця і кору всіх груп населення в розрізі міст, районів, зокрема і в приватних закладах.
Підсумки імунопрофілактики населення області за 2019 рік розглянули на нараді з керівниками лікувально-профілактичних закладів області 15 січня. Вирішено до 20 січня 2020 року завершити коректне планування щеплень населення міст, районів, ОТГ; завершити додаткові заходи імунізації проти кору учнів, студентів та працівників освітніх закладів; завершити оновлення холодильного обладнання в Гребінківському та Диканському районах.
Нині на Полтавщині в наявності всі види вакцин, очікуються централізовані поставки від Міністерства охорони здоров’я України. Медичні імунобіологічні препарати розподілені в заклади охорони здоров’я та приватні лікарні відповідно до потреби. Ведеться щотижневий моніторинг залишків вакцин, за потреби проводиться перерозподіл між закладами.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації
 

Наверх ↑