Новини з апаратної наради в облдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Із минулого тижня в області розпочали прийом заяв на компенсацію послуги «муніципальна няня»
Стан реалізації на Полтавщині законодавчих ініціатив Міністерства юстиції України обговорили під час апаратної наради. Провів її перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький. Обговорили ініціативи «Муніципальна няня», «Е-малятко», «Шлюб за добу», #ЧужихДітейНеБуває, «Пакунок малюка» та інші.
– Кабінет Міністрів України затвердив Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Її отримувачі – батьки (усиновлювачі), опікуни дитини. Відшкодування відбуватиметься щомісячно адресною компенсаційною виплатою одному з батьків, – розповіла перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак. – Призначення й виплата компенсації послуги здійснюватиметься згідно з рішенням місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня. Водночас компенсація послуги не призначається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.
Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець чи юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти. Основна умова – укладення договору між батьками і нянею про здійснення догляду за дитиною до трьох років. У документі має бути визначено назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
Дар’я Бриндак додала, що для отримання компенсації за послугу «муніципальна няня» один із батьків протягом місяця після укладення договору подає особисто чи в електронному вигляді місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання пакет документів. Такі структурні підрозділи розглядають відповідні документи і протягом десяти робочих днів із дати їх надходження приймають рішення про призначення компенсації на строк здійснення догляду за дитиною, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги та нянею.
– Отримувач послуги щомісяця до 5 числа подає в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату послуги. Протягом одного робочого дня інформує про розірвання договору або про інші обставини, що можуть вплинути на надання послуги. У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальної няні, виплата компенсації припиняється. Після подання документів, що підтверджують витрати на оплату «муніципальній няні», виплата компенсації поновлюється з місяця, за який було здійснено оплату послуги «муніципальна няня», – додала Дар’я Бриндак.
Вона пояснила, що компенсація послуги не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини, а одержання інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації. Кошти, що надійшли як компенсація послуги «муніципальна няня», не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.
– Нині через управління соціального захисту населення надається понад 40 видів державних соціальних допомог. 145 тисяч сімей одержують державні таку підтримку, зокрема щомісяця. Із них 75 тисяч – це родини з дітьми. Крім того, одноразово 144 тисячі сімей отримали одноразову допомогу. Всі виплати державних соціальних допомог проводяться в області через виплатний центр. Це дає нам гарантію своєчасного їх призначення і законність їх надання. На поточний рік через виплатний центр буде спрямовано на виплату державних соціальних допомог 2 мільярди 170 мільйонів гривень, – розповіла директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко.
Вона зазначила, що за два місяці поточного року надійшло 380 звернень на отримання допомоги при народженні дитини. Звернула увагу, що відповідні заяви, подані в електронному вигляді, гарантують першу виплату допомоги в дводенний термін. На загальних підставах така допомога призначається упродовж 20 днів – одного місяця.
Людмила Корнієнко звернула увагу на надання компенсації за послугу «муніципальна няня». Зокрема, зазначила, що розмір цієї допомоги – 1626 гривень – нині недостатній. Із-поміж переваг натомість назвала такі:
– По-перше, вказаний вид допомоги гарантує її надання на якісній професійній основі, тобто постає питання додаткового захисту сім’ї та дитини. По-друге, розмір компенсації не враховується в сукупний дохід при наданні інших державних соціальних допомог. По-третє, це легалізація зайнятості. Муніципальна няня підлягає соціальному страхуванню, їй зараховується трудовий стаж і відповідно вона набуде права на пенсію. Крім того, такі няні матимуть право на державну соціальну допомогу, наприклад, субсидії. Тобто є реальні переваги при наданні вказаного виду державної соціальної допомоги, – пояснила Людмила Корнієнко. – Органи соціального захисту населення з минулого тижня розпочали прийом заяв на компенсацію послуги «муніципальна няня». Уже надійшло три заяви. Нині вони знаходяться на розгляді.

 

Субсидії готівкою: як і де отримати їх полтавцям

У березні 203 тисячі родин із Полтавщини отримають комунальні субсидії «живими» грошима – 67% через пенсійний фонд і 33% – через «Ощадбанк». Загальна сума, спрямована на виплату субсидій готівкою у поточному місяці, становитиме 333 млн грн. Виплачувати кошти почали з 4 березня.
Про це під час апаратної наради повідомила директорка Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко.
«Середній розмір субсидії  в області –  1 тис. 700 грн. По-новому, готівкою отримуватимуть субсидії ті, кому вона була призначена у 2018 році. У березні вони одержать кошти для оплати лютневих платіжок, у квітні - за березень, у травні - за квітень», – розповіла Людмила Корнієнко.
За її словами,  субсидії «живими грошима» можна отримати  в «Ощадбанку» через систему «Швидка копійка» або відкривши рахунок. Пенсіонери, які отримують пенсію через цей же банк, зможуть отримати там і субсидію. Якщо пенсійні виплати здійснюються через інші банки, то субсидію можна буде отримати за пенсійною карткою цього банку. Якщо пенсіонери отримують пенсію через пошту, то там же вони отримають і житлову субсидію, її нарахують разом із пенсією.
Як розповів заступник начальника обласного управління «Ощадбанку» з роздрібного бізнесу Олег Харитонов, щоб відкрити рахунок  у «Ощадбанку», субсидіант, який не є пенсіонером,  повен звернутися до найближчого відділення банку.  При собі мати  паспорт та ідентифікаційний код. Аби уникнути черг, представник банку радить почати робити це вже відсьогодні. І додає, що картки виготовляють безплатно.
«З 12 березня ті, кому субсидії призначили до 31 грудня минулого року, почнуть отримувати їх у грошовій формі. Субсидіанти, які не є пенсіонерами, гроші отримуватимуть щомісячно з 12 числа. Для зручності рекомендую пройти реєстрацію на нашому сайті або зателефонувавши до контакт-центру за номером 0800-210-800», – розповів Олег Харитонов.
Нова система розрахунків діятиме паралельно із тою, що Уряд запровадив в січні 2019 року. Вона передбачає безготівкові розрахунки через "Ощадбанк" та виплату зекономлених грошей по завершенні опалювального сезону.
Як розповіла Людмила Корнієнко, за таким принципом субсидіями користуватимуться ті, хто звернувся за ними вперше в 2019 році, та ті, хто  звернувся за перерахунком.
«Для проведення виплат щодо оплати житлово-комунальних послуг одержувач субсидій буде щомісяця отримувати смс-повідомлення. Після цього «Ощадбанк» перераховує кошти на рахунки підприємства, яке надає послуги. Ті кошти, що залишаються за платіжкою, субсидіанти платять самостійно. Зекономлені кошти також можна буде отримати готівкою по завершенні опалювального сезону. У травні Уряд порівняє обидва варіанти й обере ефективніший», – сказала Людмила Корнієнко.
В області субсидію отримують 230 тисяч сімей. Це 40% від всіх сімей регіону. 57 тисячам сім’ям призначили адресні субсидії, а саме через комісії, що працюють при міськвиконкомах та райдержадміністраціях.
 

На Полтавщині працюють 25 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства й насильства за ознакою статі

Про комплекс дій і заходів, спрямованих на попередження проявів насильства, розповіла на апаратній нараді заступниця начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Шкоденко.
За її словами, із жовтня минулого року в усіх районах, містах, об’єднаних територіальних громадах Полтавщини визначили уповноважених осіб, які несуть персональну відповідальність за організацію роботи у сфері протидії домашньому насильству.
– Із січня поточного року з 31 запланованої запрацювали 25 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства й насильства за ознакою статі, – розповіла Наталія Шкоденко. – Досі не працюють такі бригади у Кременчуці, Глобинському, Козельщинському, Миргородському й Семенівському районах. До складу мобільних бригад входять 109 спеціалістів із різних структур, які працюють задля попередження домашнього насильства. Упродовж двох місяців цього року до органів виконавчої влади й місцевого самоврядування надійшло 41 повідомлення щодо домашнього насильства у 40 сім’ях.
За словами Наталії Шкоденко, мобільні бригади міських і районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Полтави, Миргорода, Великобагачанського, Котелевського, Лохвицького, Полтавського, Чутівського районів здійснили 16 виїздів. Родинам надали належну допомогу.
– Нині вивчаємо потребу, відбувається формування мережі притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. Згідно з розрахунками відповідно до міжнародних стандартів маємо створити 140 сімейних місць для Полтавщини (одне сімейне місце на 7-10 тисяч населення). Нині в регіоні є 22 сімейних місця. Зокрема, у кризовому центрі БО «Світло надії», обласному соціальному центрі матері та дитини в Омельнику Кременчуцького району, центрі соціальної реабілітації для дітей та сімей «Надія» (Горішні Плавні). Центри прийматимуть сім’ї за направленням Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Перебування в них сімей оплачуватимуть з обласного бюджету. У другому кварталі 2019 року створять ще 15 сімейних місць у шістьох притулках, розміщених у Кременчуцькому, Семенівському районах, Глобинській, Недогарківській, Шишацькій ОТГ й у Миргороді, – додала Наталія Шкоденко.
Вона нагадала, що у поточному році має розпочати роботу Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Додала, що при Полтавському обласному центрі служб для сім’ї, дітей та молоді заплановано роботу call-центру. Також будуть створені служби первинного соціально-психологічного консультування й денні центри соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

 

Наверх ↑