Новини з апаратної наради в облдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Майже 2 тисячі людей на Полтавщині постраждали від укусів тварин
З початку  року, за даними Полтавського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України, від укусів тварин постраждала 1951 людина, зокрема, 624 дитини.
По це на апаратній нараді повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.
«Основна причина укусів – недотримання правил утримання домашніх тварин та велика кількість безпритульних тварин у містах і  селах. Із початку року з  хворими на сказ домашніми тваринами контактували 15 людей, з дикими хворими тваринами – 5. Всіх людей пролікували», – сказав Геннадій Пікуль.
За його словами, вірус сказу в населених пунктах поширюється через неконтрольовану ситуацію з безпритульними тваринами. В області немає жодного притулку, а два комунальних пункти тимчасової перетримки не вирішують проблему. Адже  тварин не ревакцинують, а після 10-денної перетримки випускають на вулицю, де вони об’єднуються в агресивні зграї.
«Звертаюся до керівників районів, міст та ОТГ: контроль за утриманням та перетримкою таких тварин покладено на органи місцевого самоврядування. І саме вони мають контролювати цей процес. Державна ветеринарна служба завжди готова проводити щеплення та стерилізацію тварин», ¬ – сказав Геннадій Пікуль.
Також він зазначив, що складність епізоотичної ситуації в нашому регіоні полягає в тому, що в сусідніх областях щороку захворюваність на сказ зростає.
Так, на Полтавщині цьогоріч зафіксували 16 випадків захворювання на сказ,  а в Черкаській – 27, в Харківській й Кіровоградській –  24, Дніпропетровській – 21.
Основним джерелом вірусу сказу в Україні є дика фауна. Найнебезпечнішою  є червона лисиця,  на яку припадає майже 38 % всіх випадків сказу серед тварин.
Нині в області  зареєстровано 15 неблагополучних пунктів зі сказу, де захворіло 16 тварин (5 собак, 5 котів, 3 лисиці, 1 тварина з числа великої рогатої худоби та 1 – з числа дрібної рогатої худоби). З них 1 вже оздоровлено, а в 5 триває карантин.

 

Взимку дороги Полтавщини посипатимуть оновленими сумішами
Цього року дороги Полтавщини взимку посипатимуть не лише піщано-соляною сумішшю. Для приготування протиожеледних матеріалів використовуватимуть гранвідсів. Доцільність використання цього матеріалу доведено лабораторно.
Про це на апаратній нараді розповів директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.
«В області підготували 24 бази техніки і 34 місця зберігання піщано-соляної суміші. Закупили понад 2 000 тонн солі. Планують заготовити близько 15 тисяч тонн фрикційних матеріалів. 840 тонн піщано-соляної суміші вже заготували з залишку минулого сезону. Цьогоріч будуть використовувати й гранвідсів для приготування протиожеледної суміші», – сказав Олексій Басан.
Нині  вже визначили 12 підрядників, які мають забезпечити щонайменше 229 одиниць для прибирання снігу і використання протиожеледних засобів.
«Вже підготували 73 піскорозкидачі, з них 46 – із відвалами, 110 механізмів із відвалами, 46 навантажувачів. Додатково за потреби залучать ще 100 резервних одиниць техніки», – поінформував Олексій Басан.
Визначено й ділянки доріг, що підлягають першочерговому снігоприбиранню та обробці протиожеледною сумішшю: це дороги, що поєднують райцентри, автобусні маршрути, спуски і підйоми та небезпечні повороти.
«До 7 листопада всім керівникам районів, рятувальникам, дорожникам, поліції та всім причетним службам треба ще раз зібратися, щоб обговорити нагальні проблеми, які доцільно вирішувати насамперед. Дехто з підрядників вперше задіяний, інші вже працюють не перший рік. Тож проблеми ми знаємо, і потрібно спільно сформувати алгоритм дій», – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло.
Для інформування водіїв про слизькі ділянки доріг до 15 листопада в облаті встановлять 189 комплектів зимових дорожніх знаків.

 

Восьмий рік в області діє міжнародна Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»
Про її впровадження на Полтавщині поінформувала на апаратній нараді директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.
Нагадала, що Ініціатива в Україні реалізується з 2012 року. Україна стала однією з 78 держав, які долучились до її реалізації. За цей час реалізовано три національні Плани дій, що стосувалися як центральних, так і місцевих органів влади. Нині реалізовують четвертий План дій із впровадження Ініціативи у 2018-2020 роках. Він стосується центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Спрямований здебільшого на узгодження міжінституційної співпраці цих органів.
«Протягом семи років реалізації Ініціативи в області впроваджено низку заходів щодо наближення рівня урядування до рівня європейських країн. Робота проводиться за визначеними такими напрямами: забезпечення прозорості діяльності органів влади, залучення громадськості до урядування, підзвітність і підконтрольність органів влади, впровадження нових технологій для забезпечення прозорості й підзвітності, – розповіла Вікторія Пилипенко. – Нині кожен зі створених органів влади має власний офіційний вебсайт. Останні поступово вдосконалюються технологічними можливостями, щоб громадяни отримували адміністративні послуги. Реалізації принципу прозорості влади сприяє й запровадження нових інформаційних технологій, підвищення якості та прозорості надання адміністративних послуг. Зокрема, широкий доступ до адмінпослуг на Полтавщині забезпечують центри надання адміністративних послуг».
Вікторія Пилипенко зазначила, що в регіоні функціонують 8 територіальних сервісних центрів МВС: у Розсошенцях, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Гадячі, Бутенках, Семенівці, Горішніх Плавнях. Надають 21 адміністративну послугу. Відповідно до графіка виїжджає мобільний сервісний центр МВС у населені пункти, де немає стаціонарних сервісних центрів. Протягом січня-серпня поточного року у терцентрах області виконано понад 45 тисяч реєстраційних операцій. Видано 13756 довідок про відсутність судимостей. Усього видано – вперше, після втрати, обміну – 21942 посвідчення водія.
Розширено функціональні можливості Єдиного державного порталу адміністративних послуг із метою надання адміністративних послуг в електронній формі. Зокрема, у Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В.Скліфосовського створено електронний сервіс для приймального відділення. У сфері охорони навколишнього природного середовища в електронній формі передбачено надання суб’єктам підприємницької діяльності такої послуги, як реєстрація декларації про відходи. Із початку 2018 року зазначеним сервісом встигли скористатися 225 підприємств Полтавщини.
«Громадяни беруть участь у прийнятті управлінських рішень та підзвітності влади. Так, при облдержадміністрації утворено громадську раду в складі 35 осіб, що структурована у 12 постійних профільних комісій. Також громадські ради створені при 23 райдержадміністраціях (крім Зіньківської та Хорольської РДА) та Горішньоплавнівській, Лубенській, Миргородській міських радах. Громадські ради при райдержадміністраціях, міськвиконкомах нараховують загалом 353 члени. Загалом при облдержадміністрації створено 73 консультативно-дорадчих органи, до складу яких входить, окрім представників органу влади, 313 представників інститутів громадянського суспільства. Нині практично всі управлінські рішення, які відповідно до чинного законодавства мають ухвалювати після громадського обговорення, проходять через «сито» експертного середовища», – розповіла Вікторія Пилипенко.
Вона поінформувала, що в регіоні запроваджено й систему електронних петицій. Їх можна подати через сайт обласної ради. Така система діє й на сайтах міських рад міст обласного значення.
Вікторія Пилипенко додала, що основний перспективний напрямок реалізації в області Ініціативи «Відкритий Уряд» – впровадження в області проєкту «Smart region» або «SMART Громада» (комплекс сучасних вебсервісів) спільно з міжнародною корпорацією Huawei.
«Питання прозорості діяльності органів влади важливе. Розуміємо, якщо органи влади не радитимуться з громадськістю, виникатиме соціальна напруга. Райони теж співпрацюють із громадськими радами. Дорадчі органи потрібні. Чим їх більше, тим краще. Продовжимо й надалі виконання Плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Відповідні доручення будуть надані», – зазначив Олег Пругло.
Голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб розповів, що між громадськістю й органами виконавчої влади налагоджено ефективну співпрацю й комунікацію.
Голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз осіб з інвалідністю України» Сергій Чумак зазначив, що у межах Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» розвивається міжнародна співпраця серед людей з інвалідністю. Назвав Полтавщину лідером у цьому напрямку.
«Співпрацюємо з нашими німецькими колегами. Проєкти, які впроваджуємо на Полтавщині, обласне керівництво підтримує. Ми кращі не тільки в спорті, а й у культурі. Надалі співпрацю розвиватимемо. Хотілося, щоб більше районів долучалися до наших ініціатив», – зазначив Сергій Чумак.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Наверх ↑