Новини з щотижневої наради у голови облдержадміністрації Валерія Головка

Версія для друкуВерсія для друку

«Інклюзія – це соціалізація дітей з особливими освітніми потребами та можливість іншого життя та сприйняття», - Валерій Головко
Впровадження інклюзивної освіти на Полтавщині – має позитивний та серйозний результат, я і загалом в Україні. Створення однаково комфортних освітніх умов для всіх дітей — це один з головних пріоритетів і нашого регіону, і всієї держави.
Завдяки позиції Президента України, активності його дружини Марини, яка очолює «Благодійний Фонд Порошенка» ситуація докорінно змінилася. Нині на Полтавщині створили 20 інклюзивно-ресурсних центри.
«Інклюзія – це не тільки потреба в освіті для дітей, які потребують додаткової уваги. Це соціалізація дітей і можливість іншого життя та сприйняття світу. Діти, які потребують особливих освітніх потреб надзвичайно талановиті й наполегливі. І в цьому ми вкотре переконалися під час Всеукраїнської наради з питань інклюзивної освіти, яка відбулася в Києві, на якій виступали ці дітлахи.  Саме після року навчання в інклюзивному центрі чи реабілітації в ресурсній кімнаті діти починають краще говорити, не бояться спілкуватися та виступати на загал», – зазначив Валерій Головко.
Про стан розвитку інклюзивної освіти та створення інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні говорили на апаратній нараді в облдержадміністрації.
Як зазначила директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко зазначила, що інклюзивна освіта є важливою складовою освітньої реформи.
«Із 234 тисячі дітей, які проживають в області – 36 тисяч – діти з особливими освітніми потребами, у тому числі 4,6 тисяч дітей – з інвалідністю. Якщо подивитись динаміку за останні три роки, то кількість закладів дошкільної освіти, де є інклюзивна форма навчання, збільшилась у чотири рази. Кількість дітей, що здобувають дошкільну освіту теж збільшилась і складає 83 дитини, які здобувають дошкільну освіту у 44 закладах», – повідомила Олена Харченко.
За її словами у 2018 - 2019 навчальному році в закладах загальної середньої освіти з дітьми, які  перебувають на інклюзивному навчанні працює понад 300 вчителів-асистентів. В усіх інклюзивних закладах загальної середньої та дошкільної освіти  області створені команди психолого-педагогічного супроводу, які забезпечують організацію освітнього процесу з урахуванням індивідуальних потреб та можливостей дитини. Також важливою складовою проведення освітньої реформи є відкриття інклюзивно-ресурсних центрів. В області таких має бути 32. Нині створили 20.
Голова облдержадміністрації наголосив, що нині область  має активніше працювати саме в напрямку інклюзивної освіти.
«Нам потрібно сьогодні  вимагати від органів місцевого самоврядування самореалізації процесу інклюзії. За півроку Департамент освіти та науки спільно з    Департаментом охорони здоров' я мають підготувати моніторинг щодо стану здоров' я  дітей, які потребують особливих освітніх потреб. Адже деякі діти можуть навчатися в класах з абсолютно здоровими однолітками. Саме створення інклюзивно-ресурсних центрів ламає стереотипи навчання цих дітей. Мета таких центрів – це соціалізація до нормального життя. Школа не має права на існування, якщо у неї немає ресурсної кімнати», – наголосив Валерій Головко.
Очільник області додав, що нині потрібно змінити підходи до створення освітнього простору в області. Потрібно, щоб якомога більше дітей з особливими освітніми потребами отримали якісне навчання. Наше завдання достукатися до кожного освітянина, щоб стан освіти в області відповідав тим критеріям, які закладені  в основу освітньої реформи.
Минулого року в області підготували 760 педагогічних працівників та регіональних тренерів із напряму «Основи інклюзивної освіти». 81 відсоток педагогів області підготовлені до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. У 2019 році будуть продовжуватись навчання та консультації для працівників освіти.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

До кінця 2019 року на Полтавщині військкомати реорганізують у центри комплектування і соціальної підтримки
До кінця 2019 року військові комісаріати по всій Україні перетворяться у Територіальні центри комплектування і соціальної підтримки. До цього переліку входить і Полтавський обласний військовий комісаріат та районні військові комісаріати.
Про планування заходів щодо с творення територіальних центрів доповідав на апаратні й нараді військовий комісар Полтавського військового комісаріату Дмитро Губський.
За його словами, військові комісаріати стануть схожими на центри надання адміністративних послуг,  де швидко і якісно надаватимуть допомогу громадянам.
«Такий перехід дасть можливість надавати кращі послуги населенню та збільшить довіру людей до військових комісаріатів. Діяльність створених центрів матиме такі складові: робота з особовим складом в мирний час, соціальна та юридична підтримка населенню у військовій галузі. Мета створення таких центрів – кардинальна зміна підходів щодо забезпечення прозорості в системі надання послуг військовозобов’язаним, резервістам, військовослужбовцям, ветеранам війни та військової служби, військовим пенсіонерам тощо. Першочергова задача – нормативно - правове забезпечення формування територіальних центрів, визначення повноважень та інших умов їхньої діяльності. Також буде створено електронний реєстр всіх військовозобов’язаних», - розповів Дмитро Губський.
У 2018 році вже провели певні підготовчі заходи щодо реорганізації військових комісаріатів.
На переформування обласного та районних військових, за словами Дмитра Губського, потрібно майже 7 млн грн.
Голова Полтавської облдержадміністрації зазначив, що військові комісаріати мають змінитися не тільки назву.
«Потрібно зробити ревізію щодо створення центрів та їхнього комплектування. Проаналізувати, що вони вже мають нині, а саме зовнішній вигляд, інтер’єр, технічне наповнення. Головне, щоб у нас змінилася не тільки назва, а й змінилася якість надання послуг», - зазначив Валерій Головко.
Пілотний проект вже втілювався на базі Чернігівського обласного військового комісаріату та Козелецького райвійськкомату.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Полтавський та Машівський райони є лідерами з підключення об’єктів соцсфери до швидкісного інтернету
На Полтавщині триває підключення інтернет послуг до соціально значущих місць у районах, а саме лікарень, шкіл, бібліотек тощо. На кінець 2018 року під’єднали 66,1% таких об’єктів.
Абсолютними лідерами з підключення об’єктів соціальної сфери до швидкісної інтернет-мережі серед районів є Полтавський та Машівський. Вони  100% під’єднані до мережі. 100 % підключення мають і ОТГ, зокрема Недогарківська, Піщанська, Сергіївська, Ланнівська, Машівська, Петрівсько-Роменська, Коломацька, Терешківська, Михайлівська, Щербанівська.
Про це повідомив на апаратній нараді в. о. начальника Управління інфраструктури Полтавської облдержадміністрації Сергій Марчишинець.
«До першої п’ятірки з підключення до швидкісної інтернет-мережі входять Карлівський, Гадяцький та Шишацький райони. Завершують рейтинг Семенівський, Кобеляцький, Чорнухинський,  Козельщинський райони», – розповів Сергій Марчишинець.
Голова облдержадміністрації Валерій Головко наголосив, що забезпечення соціально значущих місць у районах області інтернетом – норма сьогодення: насамперед  це стосується лікарень та шкіл. Медицина, освіта та соціальний захист мають бути пріоритетними в цьому напрямку.
Очільник області дав доручення керівникам районів-аутсайдерів із підключення інтернету сконтактувати з провайдерами, які мають  обрахувати кошторис щодо підключення. До кінця першого кварталу це питання потрібно вирішити.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

«Наше завдання – дати можливість людям почуватися захищеними», – Валерій Головко
Підтримка сімей загиблих учасників АТО, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, родинна реабілітація учасників АТО спільно з членами їхніх сімей, допомога особам, які опинились у складних життєвих обставинах – це частина напрямків, які реалізують на Полтавщині завдяки Комплексній програмі соціального захисту і соціального забезпечення  населення.
Як наголосив голова облдержадміністрації Валерій Головко, ця Програма є унікальною. З огляду на фінансові можливості регіону, вона охоплює саме ті верстви населення, які потребують допомоги. 
«Органи місцевого самоврядування мають визначитися з пріоритетами. Одна справа – займатися благоустроєм, наше ж завдання – дати можливість людям почуватися захищеними. Кошти на соціальний захист передбачені в бюджетах різних рівнів. Пропоную зібратися всім головам ОТГ, міським та обласним керівникам і обговорити потреби, зокрема у соціальному таксі. Адже Програма передбачає принцип співфінансування», – наголосив Валерій Головко. 
Як повідомила під час апаратної наради директор Департаменту соціального  захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко, під дію Програми підпадає близько 36 тис. мешканців області. Працює вона за 28-ма напрямками. На їхню реалізацію минулого року спрямували 25,4 млн грн. Цього року передбачили 33 млн грн.
«Обласна програма не дублює державних програм, а навпаки спрямована на вирішення тих питань, які ними не охоплені.  До речі, за кількістю напрямків Програма займає перше місце в державі», – зазначила Людмила Корнієнко.
За її словами, першочерговим завданням залишається підтримка сімей загиблих учасників АТО.
Кожна дитина загиблих учасників АТО отримує стипендію у розмірі прожиткового мінімуму. З обласного бюджету цього року спрямують 2,2 млн грн, що дасть можливість щомісячно отримувати виплату на всіх 88 дітей із таких сімей.
Через дію Програми гарантовано санаторно-курортне оздоровлення всім сім’ям загиблих учасників АТО. Вже третій рік вказана пільга надається також членам сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
Також Людмила Корнієнко додала, що не менш важливим напрямком програми залишається соціальна підтримка громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи. На реалізацію вказаного напрямку в 2018 році спрямовано 7 мільйонів 480 тисяч гривень. На 2019 рік передбачений обсяг фінансування складає 10 мільйонів 136 тисяч гривень.
Пріоритетним напрямком залишається оздоровлення чорнобильців.
Третій рік на рівні області запроваджено інноваційний механізм надання пільг на проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування.
У минулому році адресну компенсацію за надані пільги з проїзду через органи соціального захисту населення отримали  11 163 особи на суму 4,1 млн грн. У поточному році передбачено кошти у сумі понад 4 мільйони гривень.
Людмила Корнієнко наголосила й на тому, що другим напрямком Програми є надання одноразової матеріальної допомоги особам, які опинились у складних життєвих обставинах.
«Особливо хочу звернути увагу на сім’ї, де виховуються діти з онкологічними захворюваннями. У 2018 році допомогу з обласного бюджету надано батькам 101 дитини у середньому по 20 тисяч гривень. За ініціативи голови обласної державної адміністрації, розмір виплат на онкохворих дітей збільшено до 40 тисяч гривень», – зазначила Людмила Корнієнко.
У 2019 році запровадили новий напрямок Програми – оздоровлення з одночасним наданням реабілітаційних послуг особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО. Його підтримали депутати обласної ради.
«В області 410 осіб мають відповідний статус. На недостатньому рівні виділяються санаторно-курортні путівки в органах Міноборони, МВС, СБУ, Держприкордонслужби.  На 2019 рік передбачено 2 мільйони 800 тисяч гривень з розрахунку вартості путівки – 14 тисяч гривень», – наголосила Людмила Корнієнко.
Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення  населення розрахована до 2020 року.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 

Наверх ↑