Презентація публічного звіту голови Новосанжарської райдержадміністрації про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету Новосанжарського району за 2017 рік, здійснення райдержадміністрацією делегованих районною радою повноважень

6 березня в залі засідань адмінбудинку відбулася презентація публічного звіту голови Новосанжарської райдержадміністрації про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету Новосанжарського району за 2017 рік, здійснення райдержадміністрацією делегованих районною радою повноважень,  а також звіту начальника фінансового управління райдержадміністрації про виконання районного ббюджету за 2017 рік.
Заслухати звіти про діяльність районної влади зібралися члени Громадської ради при РДА та представники громадських організацій району.

Сергій Володимирович ознайомив присутніх з досягненнями та здобутками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району за 2017 рік, розповів про плани на нинішній рік, окремо зупинився на проблемах, з якими доводиться стикатися в рамках впровадження на Новосанжарщині реформи децентралізації. Ознайомитися зі звітом можна за посиланням http://nsanjary.adm-pl.gov.ua/sites/nsanjary.adm-pl.gov.ua/files/upload/p_zvit_0.pdf
Учасники зустрічі позитивно оцінили діяльність районної влади за минулий рік та  подякували голові райдержадміністрації за ефективну роботу. Під час дискусії представники громадськості цікавилися майбутнім громад, які не об’єдналися, а також фінансуванням закладів медицини, освіти та соціального захисту в створених ОТГ. Голова райдержадміністрації наголосив, що для того, щоб громади були спроможні виконувати свої функції по утриманню та розвитку інфраструктури, необхідно визначитися з першочерговими завданнями, а це освіта, медицина, соціальний захист. За переконанням Сергія Бульбахи, нові місця відпочинку, вуличний ліхтар, фейерверк чи імениті артисти на свято можуть і почекати, у той час, як людина з обмеженими можливостями не може обходитися без допомоги соціального працівника, вчитель не може вчити дітей, не отримуючи зарплатні, а «швидка» не поїде до хворого без пального. А благоустроєм населених пунктів можна зайнятися і в другому півріччі, коли з’являться вільні кошти в бюджеті. Тому деяким очільникам ОТГ варто замислитися над тим, щоб якнайефективніше розподілити гроші громади. Якщо ж бюджетних коштів недостатньо, необхідно шукати способи додаткового залучення фінансів. Окрім того, як уже неодноразово наголошувалося, деякі громади, у тому вигляді, у якому вони існують зараз, не можуть бути спроможними, тому їх очільникам слід було б звернутися до громад сусідніх, ще необ’єднаних сільських рад, з пропозицією щодо приєднання. Роль громадськості в цьому процесі дуже важлива, адже саме громадські активісти повинні іти до керівництва своїх ОТГ і підказувати, давати поради, контролювати та вимагати ефективної роботи. «Я завжди готовий порадити, підтримати і допомогти, але не готовий робити за когось його роботу» - зауважив наостанок Сергій Бульбаха.