Робоча нарада у голови райдержадміністрації

Сьогодні, 13 лютого, головою Новосанжарської райдержадміністрації Владиславом Васютою проведено робочу зустріч із сільськими головами восьми необ’єднаних сільських рад Новосанжаського району.
Головною метою зустрічі було вирішення питання фінансування закладів освіти та культури, що утримуються за рахунок коштів районного бюджету.
В зустрічі також взяли участь: голова районної ради Геннадій Супрун, начальник відділу фінансів райдержадміністрації Людмила Горобець та головні розпорядники коштів.
Фінансистами було доведено до відома учасників зустрічі основні проблеми фінансування соціальних об’єктів у розрізі кожної сільської ради та зазначено, що поповнення дохідної частини районного бюджету  на 88,4% відбувається на сьогодні з прибуткового податку на доходи фізичних осіб.
На початку року в бюджеті району завжди рахувалися вільні залишки. Однак у цьому році резервні кошти відсутні.
Лише на утримання закладів освіти, підвезення дітей до навчальних закладів недофінансування складає близько 50%.
Голова райдержадміністрації звернувся до сільських голів із проханням підтримати заклади освіти та культури, виділивши необхідну частину суми, яку було розраховано для кожної сільської ради, у залежності від бюджетних установ, які знаходяться на їх території.
Більшість сільських голів із розумінням поставилися до вирішення питання, адже скорочення фінансування об’єктів соціальної сфери – це шлях до їх оптимізації.
Очільники сільських рад заявили, що підтримка освіти – це пріоритет для місцевої влади, тому кошти на інші потреби буде скорочено та спрямовано на  організацію підвезення дітей, утримання закладів освіти та культури.