ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ!

ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ! Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для догляду, виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні. Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів сім’ї.
Фінансування послуг патронату складається з оплати праці патронатного вихователя (п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи) та соціальних виплат на влаштованих під патронат (два прожиткові мінімуми на кожну дитину відповідного віку). Також у разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває одночасно двоє і більше дітей, малюк віком до 1 року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50%.  З 1 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2102 грн. Також роботодавець (орган опіки та піклування) сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування патронатного вихователя.
Обов’язкова умова: один з патронатних батьків має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому чи їй нараховуватиметься страховий стаж.
Дізнатися більше про умови та можливості оформлення патронату над дітьми можна у Новосанжарському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт. Нові Санжари, вул. Центральна, 25. тел. 3-36-85
.