Соціальні гарантії осіб, призваних на строкову військову службу до Збройних Сил України. Статтею 17 Конституції України передбачено, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» від 15.01.2015р. №116-VІІІ було внесено зміни до ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відповідно до яких, починаючи з 08.02.2015 р. за громадянами України, які призвані на строкову військову службу, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності (тобто, в загальному порядку, за рахунок роботодавця).
Станом на сьогоднішній день гарантія щодо збереження місця роботи (посади), середнього заробітку на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації передбачена працівникам, призваним як на строкову військову службу, так і на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом (частина 2 статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в редакції Закону  № 433-VIII від 14.05.2015).

Провідний спеціаліст
командування (юрисконсульт)