111

Сьогодні ми відзначаємо День Державного Прапора України!

Версія для друкуВерсія для друку

Дорогі земляки! Сьогодні ми відзначаємо День Державного Прапора України. Історія цього символу нашої нації досить довга, адже сягає Київської Русі, але переривається на різних етапах становлення Української Держави. Востаннє синьо – жовтий стяг Української Народної Республіки був розтоптаний більшовиками і захований на полицях історії та в криївках УПА на довгих 70 років.
Із здобуттям Україною незалежності в 1991 році державні символи – Гімн, Герб та Прапор, закріплені Конституцією, зайняли почесне місце в офіційних залах, але, на жаль, не в серцях українців. Недарма говорять, що подарована свобода і її символи ціняться значно менше, аніж відвойовані в боях.
Революція Гідності стала переломним моментом в історії символів Української Держави.
Окроплений кров’ю учасників Майдану та Героїв Небесної Сотні синьо – жовтий прапор продовжив свій шлях до сердець мільйонів українців через руки Олександра Рибака та сотень побитих і покалічених донецьких патріотів, через блок – пости та бліндажі захисників України. Він прикривав груди кіборгів та домовини Героїв, майоріє на автівках волонтерів та бойових машинах Збройних Сил і Національної Гвардії.
Сьогодні Державний Прапор України разом з Тризубом і Гімном стали дійсно символами боротьби за незалежність та суверенітет нашої країни, щитом від ворога та об’єднуючою ланкою українського народу.
Вітаю вас, дорогі земляки, зі святом Державного Прапора України! Нехай квітне наша земля, колосяться ниви, росте добробут українців і панує мир. Хай ніколи більше на синьо – жовтому полотнищі не з’являється червоний колір.

Дорогі новосанжарці!
Сердечно вітаю вас з Днем державного прапора України.
Історія синьо-жовтого стягу Україна йде в глибину століть. Ще тисячоліття тому київські князі під небесно-блакитними корогвами, прикрашеними золотом, виступали в походи на захист своєї землі. Запорізькі козаки билися за віру православну під синіми прапорами із золотим хрестом. Синій і жовтий кольори з найдавніших часів стали органічною частиною державної геральдики, сьогодні ці кольори уособлюють безхмарне мирне небо і стиглі пшеничні ниви - символ достатку.
Нещодавно синьо-жовтий прапор незалежної України знову піднявся над країною, став символом змін, прогресу і нового розвитку. Ці кольори об'єднали націю, вони надали особливу натхненність процесу державного становлення нової України. Труднощі та випробування всіх цих років загартували українську демократію, зробили людей сильнішими і згуртованішими. Під кольорами свого національного прапора народ Україні з гордістю і натхненням будує вільне суспільство і квітучу державу.
Тож хочу побажати вам миру і добра, нових успіхів на шляху побудови вільної, сильної, процвітаючої країни.
  

 

Голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха

Наверх ↑