У Полтаві посилять карантин, якщо кількість хворих на COVID-19 зростатиме

Версія для друкуВерсія для друку

У Полтаві  посилять карантин, якщо кількість  хворих на COVID-19 зростатиме

 

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання боротьби з розповсюдженням гострого респіраторного захворювання COVID-19, спричиненого коронавірусною інфекцією.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов нагадав, що з 19 жовтня в Полтаві  починають діяти карантинні заходи «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

«Розповсюдження коронавірусу в Полтаві досягло критичного рівня. В обласному центрі хворіє понад 2 тисячі людей.  Щодня там виявляємо близько сотні нових випадків.  «Червона» зона діє з певними виключеннями. За нашої ініціативи на Державній комісії ТЕБ та НС нам вдалося взяти випробувальний термін на тиждень. У нас працює і громадський транспорт, і заклади харчування, і спортзали з дотриманням карантинних обмежень. Але якщо темпи виявлення хворих на COVID-19 у Полтаві залишаться, то регіональна комісія ТЕБ і НС може прийняти рішення щодо посилення карантину та ввести додаткові обмеження», – сказав Олег Синєгубов.

Очільник області наголосив, щоб не вдаватися до посилення карантинних заходів, всі повинні чітко дотримуватися відповідних правил, що, зокрема, діють у громадському транспорті. Основне – носити маски та дотримуватися соціальної дистанції, мити руки та інше.

Олег Синєгубов закликав поліцію та  Держпродспоживслужбу діяти принциповіше та активніше при виявленні порушень та не дотриманні правил карантину.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак розповів про ситуацію з лікуванням хворих.

«Нині в стаціонарах закладів охорони здоров’я області перебуває 302 пацієнти з підтвердженим діагнозом COVID-19, ще 280 – з підозрою, – розповів Віктор Лисак. – Щодня продовжуємо збільшувати кількість ліжок у лікарнях, визначених для лікування коронавірусної хвороби. В Миргороді та Лубнах відкриваємо окремі корпуси в районних лікарнях, адже там 68 і 48 осіб із підозрою на коронавірус. Щодня кількість підозр зростає. У Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях це будуть окремі лікарні, які будуть повністю звільнені для хворих із коронавірусом. Крім того, вимагатимемо, щоб у цих закладах 80% ліжок були з киснем. Щодня на Полтавщині від коронавірусу помирає від 2 до 5 осіб. Медики констатують, що всі вони мали супутні патології».

Голова ОДА зазначив, що область отримала додаткове фінансування від  держави щодо покращення ліжко-місць у лікарнях  із киснем.

«Нині в обласній інфекційній лікарні закінчуються місця. Якщо буде такий приріст хворих, то будемо шукати інші варіанти. Маємо плани й напрацювання щодо збільшення ліжко-місць, особливо з забезпеченням киснем», – сказав Олег Синєгубов.

Із початку епідемії КП «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Полтавської обласної ради» зроблено 129473 виїзди бригад ЕМД (госпіталізовано 34872 осіб). Усі бригади екстреної медичної допомоги доукомплектовані респіраторами та комбінезонами.

Наверх ↑