Вимога сьогодення - дотримання трудових прав працівників та легалізація заробітної плати

Версія для друкуВерсія для друку

4 жовтня працівниками Кобеляцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області проведено флешмоб з фізичними особами підприємцями , які здійснюють торгівельну діяльність, на тему «Вимога сьогодення - дотримання трудових прав працівників та легалізація заробітної плати».
Питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати сьогодні є дуже важливим та актуальним. Заробітну плату в «конвертах» без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави.
Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та їх перерахунків у подальшому. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. Суспільство має зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи немає. Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижче від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.
Шановні роботодавці! Своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.
Кобеляцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області

Наверх ↑