З Днем Соборності України!

Версія для друкуВерсія для друку

Шановне товариство! 22 січня ми відзначаємо не лише річницю важливої історичної події в житті українського народу – проголошення Акту об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою, а і річницю прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради, що проголошував незалежність Української Народної Республіки від Росії.
Проголошення у 1918 році незалежності УНР та об’єднання українських історичних земель рівно через рік – у 1919 році, у результаті проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР, є логічним завершенням довготривалого національно-визвольного руху та фундаментальними віхами в історії новітнього українського державотворення.
Акт злуки був не випадковою подією, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав на територіях, заселених українцями, принаймні від середини XIX століття. У надзвичайно складних умовах геополітичного перерозподілу світу, після століть розділення і перебування у складі різних імперій, українці спромоглися створити єдину національну державу.
22 січня 1919 року Схід і Захід України подали один одному руку, щоб заявити про здійснення віковічної мрії нашого народу – жити у власній соборній державі.
Україна йшла до єдності через глибокі внутрішні конфлікти, війни, через спроби ворогів її незалежності зупинити ходу історії.
Останні роки соборність всіх наших земель знову перетворилася на справжню національну ідею. Десятки тисяч воїнів, сотні тисяч волонтерів, мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України.
Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаймо про незліченні жертви, принесені на вівтар соборності й державності. Перемоги нам на нашому шляху державотворення, щастя й злагоди , мудрості і наснаги, миру й добробуту у вільній і соборній Україні.
Зі святом!
Слава Україні!
Виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації Наталія Постольник

 

Наверх ↑