Довідка про стан виконання антикорупційного законодавства у Новосанжарському районі за I півріччя 2018 року

Новосанжарська районна державна адміністрація
Довідка

24.07.2018                                                              смт. Нові Санжари
З метою реалізації райдержадміністрацією державної політики у сфері боротьби з корупцією, створення дієвої підтримки, системи запобігання і протидії проявам корупції з боку державних службовців, розпорядженням голови Новосанжарської районної державної адміністрації видано розпорядження голови РДА № 92 від 23.03.2018 « Про проведення оцінки корупційних ризиків в районній державній адміністрації», ідентифікація корупційних ризиків проводилась провідним спеціалістом юридичного сектору апарату райдержадміністрації, уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції Мокляк Т.А., та посадовими особами структурних підрозділів райдержадміністрації, на яких покладено виконання завдань з питань запобігання та протидії корупції згідно з їх посадовими інструкціями.
Шляхом дослідження ідентифікованих корупційних ризиків та їх оцінки, визначені чинники, які можуть впливати на появу цих корупційних ризиків, а також можливі наслідки корупційного правопорушення, або правопорушення пов`язаного з корупцією. В діяльності райдержадміністрації  та її структурних підрозділах було виявлено можливе настання таких корупційних ризиків, як: вплив з боку посадових або інших осіб з метою сприяння прийняттю на державну службу близьких їм осіб; неповідомлення членом комісії з відбору кандидатів на посаду про конфлікт інтересів; неналежне забезпечення конфіденційності викривачів; неналежне виконання заборон і обмежень антикорупційного законодавства; можливість контакту з замовником при підготовці розпоряджень по землевпорядним питанням, що може повести за собою тиск однієї із сторін щодо прийняття рішення; включення недостовірних  даних до бюджетних запитів головними розпорядниками бюджетних коштів; ризики можливих зловживань при використанні та розпорядженні матеріальними ресурсами; ризик  при проведенні публічних закупівель в частині створення  тендерної документації під конкретного учасника процедури закупівлі; поділ предмета  на частини або знищення його вартості для уникнення проведення тендерної процедури закупівлі.
За результатами здійсненої оцінки корупційних ризиків у діяльності райдержадміністрації визначені заходи, щодо усунення корупційних ризиків, які спрямовані на ліквідацію або мінімізацію умов виникнення корупційних ризиків.
Розпорядженням голови РДА від  28.03.2018 № 96 затверджено план щодо запобігання та протидії корупції в Новосанжарському районі на 2018 рік.
План відповідно направлено на виконання структурним підрозділам.
Відповідно до Плану в райдержадміністрації, віренних їй структурних підрозділах, органах місцевого самоврядування ( 8-ми сільських радах) протягом першого півріччя 2018 року проводилося  ряд заходів спрямованих на попередження та протидію корупційним проявам, а саме: протягом I кварталу  2018 року проведено 25 антикорупційних заходів з них в апараті РДА - 2, структурні підрозділи РДА -15, сільські ради – 8.
Протягом II кварталу 2018 року проведено 38 антикорупційних заходів в тому числі:  в апараті райдержадміністрації - 4, в самостійних структурних підрозділах та відділах райдержадміністрації – 20; в сільських радах –14.
Проведено перевірку сільських рад згідно делегованих повноважень: 26.03.2018-  Малокобелячківська сільська рада та 25.06.2018  Судівська сільська рада.
Здійснюється контроль та зосереджено особливу увагу осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування щодо обмеження встановлених антикорупційним законодавством.
01.06.2018 року уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції в райдержадміністрації  спільно з службовцями відділів, структурних підрозділів та апарату розглянуто питання конфлікту інтересів та можливих способів його врегулювання. Для більш ефективнішого вивчення даного питання,  до державних службовців донесено розроблені пам’ятки, щодо врегулювання конфлікту інтересів.
05. 06.2018 року проведено перевірку за цільовим використанням
бюджетних коштів, дотриманням процедури державних закупівель, законодавства з фінансових питань у Новосанжарському районному територіальному центрі соціального обслуговування населення, а також 07.06.2018 року здійснено  перевірку з цього ж питання Новосанжарської дитячої спортивної школи та 11.06.2018 року здійснено перевірку КЗ «Новосанжарський Центр первинної медико-санітарної допомоги».
У I півріччі 2018 року службові особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Новосанжарського району до адміністративної (кримінальної) відповідальності, за вчинення діянь і злочинів пов’язаних з корупцією, судом не притягувалися.

Провідний спеціаліст юридичного сектору
апарату райдержадміністрації,