Інвестиційні переваги

Новосанжарський район займає вигідне економіко-географічне положення на перетині важливих транспортних шляхів. Район розташований в південній частині Полтавської області, у лісостеповій фізико-географічній зоні. Межує з Полтавським, Машівським, Решетилівським, Кобеляцьким районами Полтавської області; Царичанським, Магдалинівським районами Дніпропетровської області. Площа району становить 1,3 тис. кв. км, або 4,5% від площі території Полтавської області,  9 місце серед районів області.
Район має розвинутий аграрний комплекс, що характеризується високим рівнем виробництва зернових та технічних культур.
Протягом 2015 та І кварталу 2016 років реалізовувалися інвестиційні проекти: по розкорчовці старих непродуктивних садів з метою закладки нових - ФОП Цінченко на території Соколовобалківської сільської ради. ПП «Бест-2000» проводиться підготовча робота по отриманню в оренду земельної ділянки на території Лівенської сільської ради з метою розкорчовки старого саду та посадки нового.
В ІІІ кварталі 2015 року в ДП «Новосанжарське лісове господарство» встановлено лінію по виробництву паливних брикетів для твердопаливних котлів, створено 8 нових робочих місць (соціальний ефект), вартість інвестиційного проекту (власні кошти) - 350 тис.грн.
ТОВ «Ветеринарно-санітарний завод «Екоутиль»» - викупило виробництво з переробки вторсировини на базі колишнього Державного підприємства «Новосанжарський ветсанзавод» (с. Зачепилівка Новосанжарський район) - розпорядженням голови Полтавської ОДА від 12.09.2014 № 361 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі ТОВ «Ветеринарно-санітарний завод «ЕКОУТИЛЬ»» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості  розташованої на території Зачепилівської сільської ради (надано в довгострокову оренду земельну ділянку площею 3,4082 га земель промисловості терміном на 49 років). На даний час підприємство не працює, проводяться пусково-налагоджувальні роботи.
На території селища Нові Санжари ФОП Грінчак Ю.Г. взято в оренду виробничі потужності ТОВ «Т-Продукт» (виробничий цех), з серпня 2014 року розпочався випуск кондитерської продукції (потужність біля 300 кг на добу):  кекси, мафіни.
ТОВ «Новосанжарський молзавод» - в серпні 2015 року розпочато випуск продукції після проведення реконструкції розпочатої на початку 2015 року.
Новосанжарський район був учасником проекту європейського Союзу та Програми розвитку ООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ”. Громадською організацією «Нові технології» Новосанжарської селищної ради  розроблено мікропроектну пропозицію «Вирішення проблем громади за допомогою реалізації проекту з реконструкції ліній вуличного освітлення на основі використання сучасних енергозберігаючих технологій в смт. Нові Санжари Полтавської області». В результаті реалізації проекту було впроваджено функціонування вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій по вулицях селища Нові Санжари: Калинова, П’ятенка, Петровського та провулку Пролетарському.
З метою залучення інвестицій, на території району визначено 2 земельні ділянки площею від 15 га.:
- земельна ділянка площею 31,72 га багаторічних насаджень земель державної власності сільськогосподарського призначення на території Крутобалківської сільської ради;
- земельна ділянка площею 15,9 га під господарськими будівлями і дворами земель державної власності сільськогосподарського призначення на території Маячківської сільської ради.
З метою надання земельних ділянок для реалізації інвестиційних проектів та погодження відповідної документації із землеустрою на web-сторінці у розділі «Інвестиційні пропозиції» Новосанжарської райдержадміністрації розміщено 16 карток земельних  ділянок з повним описом про ділянку.
На території  Новосанжарського району згідно оперативної інформації сільських рад є земельні ділянки (колишні ферми), які можна виділити під будівництво тваринницьких комплексів: Крутобалківська с/р 31,72 га, Малокобелячківська с/р 3,4 га, 3,0 га, 4,2 га, Судівська с/р 5,0 га, Лівенська с/р 11,1 га, 9,9 га, 9,0 га, 9,9 га, 10,2 га, 0,75га, Лелюхівська с/р 5,5 га, Супротивнобалківська с/р 14,5 га, Маячківська с/р 5,9 га, а також є приміщення не переобладнанні під склади. Так у с. Оборона Рад збереглися приміщення МТФ, у селах  Варварівка, Великі Солонці, Суха Маячка  приміщення частково переобладнані  для  вирощування молодняка бройлерів, індиків та качок.
Постійно вживаються заходи щодо для залучення інвестицій в економіку району, а саме: для участі в конкурсному відборі проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році в Новосанжарському районі розроблено і подано для участі в конкурсі наступні проекти: «Придбання санітарного автомобіля для Великобелячківської, Супротивнобалківської та Попівської громад Новосанжарського району», «Капітальний ремонт дороги по вулиці Садова с. Стовбина Долина Новосанжарського району, Полтавської області», «Реконструкція існуючого шкільного інтернату під дитячий дошкільний заклад в с. Крута Балка Новосанжарського району Полтавської області».
З метою поліпшення якості послуг у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у визначених територіальних громадах Новосанжарського району у 2016 році розпочато співпрацю з міжнародним проектом "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO), Наразі проводиться широка інформаційна компанія, також між Новосанжарською селищною, Зачепилівською Клюсівською, Малокобелячківською, Судівською сільськими радами укладено договір про співробітництво у формі реалізації спільного проекту.