Стан розвитку малого та середнього підприємництва в Новосанжарському районі

Стан розвитку малого та середнього підприємництва в Новосанжарському районі

1. Показники діяльності малих і середніх підприємств (додаються).

2. Впродовж 2018 року Центр надання адміністративних послуг при Новосанжарській райдержадміністрації працював над організацією надання адміністративних та дозвільних послуг та вдосконаленням своєї роботи відповідно до вимог чинного законодавства.

На даний час через Центр надання адміністративних послуг надається 39 адміністративних послуг.

За 9 місяців 2018 року до Центру надійшло та опрацьовано 8646 заяв, з них: 4436 заяв, суб’єктом надання яких є Відділ у Новосанжарському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, 561 заява, суб’єктом надання яких є Новосанжарський РС УДМС України в Полтавській області, 1415 заяв щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно, 23 заяви щодо видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, 1 заява щодо видачі декларації відповідності суб’єкта господарювання вимогам пожежної безпеки, безпосередньо через адміністратора видано1248 витягів з ДЗК, видано 962 витяги з ДЗК, замовлених через Інтернет ресурс шляхом подання заяви в електронній формі до відділу Держгеокадастру.

Так як ЦНАП віддалений від центру селища, проблемним питанням залишається відсутність надання супутніх послуг в приміщенні ЦНАПУ щодо здійснення банківських платежів та виготовлення копій документів

3. Проводяться засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва на якій заслуховуються питання по розвитку підприємництва, де розглядаються питання що стосуються функціонування та розвитку підприємництва у районі. Визначено відповідального спеціаліста райдержадміністрації за організацію та проведення роботи щодо надання особам консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності для осіб, які звернулися до центру зайнятості з питань започаткування та провадження власної справи в 2018 році.

На постійно діючих семінарах надаються інформаційно-консультаційні  послуги безробітним громадянам. За 9 місяців  2018 року проведено семінарів на тему: -   "Зелений туризм" – 13 семінарів, залучено 127 осіб; -  "Ефективне ведення сільського господарства" - 13 семінарів, залучено 165 осіб; -            "Як розпочати свій бізнес" – 20 семінарів, залучено  206 осіб.

За січень – вересень 2018  році  було укладено 54 договори  з підприємствами району  на професійне  навчання за такими професіями та темами: "Особливості обслуговування механізмів", "Технічне обслуговування автомобільних двигунів", " Технологічні особливості зварювання", "Обслуговування автотранспортних двигунів", "Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря" та інші.

4. В Новосанжарському районі розроблено проект Комплексної програми розвитку малого підприємництва на період до 2020 року, планується винести його для затвердження на наступній сесії районної ради.

Органам місцевого самоврядування району було надіслано листи з рекомендаціями щодо розробки місцевих програм розвитку підприємництва, а також вжиття можливих заходів для вирішення проблем малого підприємництва на підпорядкованих територіях.

Постійно здійснюється інформування мешканців району щодо можливої участі підприємців в конкурсному відборі бізнес-проектів в рамках Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки.

5. Протягом 9 місяців 2018 року в Новосанжарській райдержадміністрації прийнято розпорядження голови РДА від 19.07.2018 №216 «Про організацію конкурсу з визначення підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу під час проведення засідань районного конкурсного комітету з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Новосанжарського району», подано на погодження до органів юстиції, отримано погодження Державної регуляторної служби (рішення 61-т від 03.07.2018) та Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (66-02/176 від 31.05.2018). 29.08.2018 дане розпорядження зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області №216/2997, офіційно опублікуване зареєстроване розпорядження в місцевій газеті «Світлиця» 07.09.2018.

6. В районі створена Спілка підприємців малого та середнього бізнесу і ремісників (вирішується питання про обрання нового голови). При ній діє інформаційно-консультаційний пункт з питань надання юридичної  та практичної допомоги суб’єктам малого та середнього бізнесу.

Очікувані показники результативності програми розвитку малого і середнього підприємництва в Новосанжарському районі

Показники

Очікувані показники результативності Програми*

На 01.01.2018      на 20.10.2018

1.

Кількість суб’єктів підприємницької *

діяльності, одиниць, у тому числі:

- кількість середніх підприємств

(юридичні особи);

- кількість малих підприємств

(юридичні особи), з них:

1.2.1

-  мікропідприємств

2.

Кількість зайнятих працівників, тис. осіб,

у тому числі за видами підприємств: *

- середні (юридичні особи);

- малі (юридичні особи), з них:

2.2.1

3.

Питома вага реалізованої продукції  *

(робіт, послуг) суб’єктами малого

підприємництва за видами підприємств, %:

3.1

- середні (юридичні особи);

82,0

3.2

- малі (юридичні особи), з них:

18,0

3.2.1

5,0

3.3

Обсяг реалізованої продукції (за 2017 рік)

*(робіт, послуг), тис.грн.

3.4

- суб’єктами малого підприємництва

3.5

- фізичних осіб підприємців, з них:

3.5.1.

4.

Кількість створених нових робочих місць

5.

Кількість громадських об`єднань суб`єктів підприємництва

6.

Кількість координаційних рад з питань

підприємництва

*

*згідно інформації Головного управління статистики у Полтавській області, розробка форм державних статистичних спостережень №№ 1-підприємництво (річна), 1-підприємництво (коротка) (річна) “Структурне обстеження підприємства” здійснюється з річною періодичністю, .