Африканська чума свиней!

Версія для друкуВерсія для друку

Африканська чума свиней !

Африканська чума свиней – небезпечне вірусне захворювання,  швидко передається від однієї тварини до іншої, симптоми хвороби можуть бути різними, часто хвороба протікає безсимтомно, загибель свиней досягає  100%, економічні збитки від хвороби колосальні.

Зараження проходить при контакті здорових тварин з хворими, через корм, пасовища, транспорт,  виділення хворих тварин, передається шкірними паразитами і комахами. Механічним переносником хвороби може бути обслуговуючий персонал свиногосподарств. Захворювання не представляє загрози для здоров’я людини, проте надзвичайно небезпечне для тварин, оскільки не піддається лікуванню, не існує вакцини для профілактики.
Всі господарства,  в яких утримуються свині, повинні працювати тільки на «закритому режимі» утримання.  Перед входом в приміщення обов'язково повинні бути дезкилимки, заправлені дезрозчином, на воротах господарства- спеціально обладнаний дезбар'єр .
Доступ  сторонніх осіб у свиногосподарства ( та особисті підсобні господарства) забороняється - щоб не допустити занесення вірусу.
З цією ж метою категорично забороняється згодовувати свиням рештки продуктів забою тварин та птиці без проварювання.
В разі підозри на захворювання свиней  терміново звертайтесь до спеціалістів держаної ветеринарної служби району за телефоном 3-11-52 ,
3-17-43.  Тільки спеціаліст може визначити причину хвороби та загибелі тварин. Не викидайте трупи в ліси, посадки, на смітники. В приміщенні, де хворіла та загинула тварина ,слід негайно зробити дезінфекцію , інвентар та спецодяг продезінфікувати, підстилку та рештки корму – спалити.
В разі виникнення африканської чуми свиней  - в населеному пункті ( чи пунктах) оголошують карантин . 
Дотримання ветеринарно-санітарних вимог при вирощуванні та відгодівлі свиней допоможе уникнути проблем.
Через складну епізоотичну ситуацію  по африканській чумі свиней  яка склалась  в  Полтавській області, просимо утриматись від купівлі свиней на стихійних ринках без ветеринарних  свідоцтв або довідок .

 

Начальник Новосанжарського районного  управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в  Полтавській  області                                                              М.М.  Добриденко

 

 

Наверх ↑