Дифтерія – що це таке та як себе вберегти?

Версія для друкуВерсія для друку

Дифтерія – що це таке та як себе вберегти?

Дифтерія є небезпечним гострим інфекційним захворюванням, яке має тяжкі ускладнення, що призводить до високого рівня смертності, за різними даними від 5 до 20% . Як правило вона уражає верхні дихальні шляхи або шкіру, часом призводить до ушкодження серця, нервової системи та нирок.
Збудником дифтерії є дифтерійна паличка, яка дуже стійка і може зберігатися у зовнішньому середовищі до 15 діб.Зараження відбувається повітряно – крапельним шляхом, через предмети побуту, іграшки, посуд, білизну.Джерелом інфекції є хвора людина, носій збудника. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів. Тобто в цей час людина може заражати інших і навіть про це не знати.Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання і ковтання.
Симптоми дифтерії:
 підвищення температури тіла, лихоманка;
 біль у горлі, особливо під час ковтання;
 почервоніння та набряк мигдаликів;
 наліт у вигляді білої чи жовто-сірої плівки на мигдаликах;
 збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.
Чому відбуваються спалахи?
Лікарі пояснюють нові спалахи захворювання низьким рівнем захисту населення  через низький відсоток щеплень. Станом на 1 жовтня в Україні щеплено 59,5 % дітей віком до одного року та 52,3 % дорослого населення від кількості, що передбачена плановою вакцинацією.
Дифтерія дуже небезпечна і в ситуації, коли в країні вкрай багато не вакцинованих дітей та дорослих, ризик розповсюдження інфекції високий.
Як запобігти дифтерії?
Єдиним способом профілактики дифтерії і попередження розвитку небезпечних ускладнень є вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих.
Щеплення від дифтерії – що і як робити?
Щеплення від дифтерії мають отримувати всі — і діти, і дорослі протягом усього життя, кожні 10 років.
Дітям роблять щеплення вакциною АКДП згідно календаря профілактичних щеплень.
Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані, або у вас немає відомостей про щеплення, то для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М.

Держпродспоживслужба застерігає: не варто очікувати епідемії!Тільки за допомогою профілактичних щеплень можна не допустити поширення дифтерії в Україні.
                                                           
                                                          З повагою Новосанжарське районне управління
                                                          Головного управління Держпродспоживслужби
                                                          в Полтавській області

 

Наверх ↑