До уваги сільськогосподарських товаровиробників! Захистимо озимі від гризунів

До уваги сільськогосподарських товаровиробників! Захистимо озимі від гризунів

Мишоподібні гризуни

Погодні умови та достатня кормова база сприяють збільшенню чисельності мишоподібних гризунів на посівах озимих культур урожаю 2021 року та багаторічних трав. На території району найбільш поширені й численні сіра (звичайна) та гуртова полівки і курганчикова миша.

За сприятливих погодних умов, враховуючи достатню кормову базу, гризуни будуть прогресувати і можуть створити надзвичайну загрозу посівам сільськогосподарських культур. Вирішальним в попередженні розповсюдження є вчасне і в короткий термін проведення винищувальних заходів.

До захисту посівів озимих зернових культур проти мишей приступають за наявності 3-5 жилих колоній на 1 га, або 50-100 жилих нір на 1 га, використовуючи біологічні препарати та родентициди представлені у «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Біопрепарати - бактеродентицид БТ, родента Біо, зернові принади. Норма використання 1-2,5 кг/га, або 2,0-2,5 грам на нору.

Родентициди з діючою речовиною : бродіфакум – антимиша, 2-3 пакети на нору,  бромадіолон – бромакем, ПР – 20-30 гр. на 5 м2 ,  дифенацин – ратиндан-М, 0,5% олійний концентрат – 30 мл препарату на 1кг харчової основи, норма витрати принади 20-25 г/15 кв.м, або флокумафен – шторм, 0,005% воскові брикети (0,7-1,5 кг/га). Рекомендовані препарати згідно методики застосування  розкидають в нори з наступним притоптуванням.

Під час проведення захисних заходів від мишоподібних гризунів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області