На Полтавщині з початку року зафіксовано 9 випадків невиробничого травматизму на залізниці

Версія для друкуВерсія для друку

На Полтавщині з початку року зафіксовано 9 випадків невиробничого травматизму на залізниці
На станціях, перегонах, територіях підрозділів АТ «Укрзалізниця» за дев’ять місяців поточного року внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеня тяжкості 338 громадян. Із них зі смертельним наслідком – 252. Торік відповідно 429 і 254.
Із початку 2019 року було травмовано 26 дітей віком до 16 років, із них 10 – смертельно, зокрема внаслідок ураження електричним струмом травмовано 14 дітей, із них 3 – смертельно.
Аналіз випадків травмування людей на залізничному транспорті свідчить, що більшість із них сталися внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, а саме:
- переходу залізничних колій у невстановлених місцях;
- ходіння по залізничних коліях;
- посадки й висадки під час руху поїзда;
- перебування в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту.
По Полтавській дирекції залізничних перевезень за 9 місяців 2019 року було взято на облік 9 випадків невиробничого травматизму з громадянами, зокрема 6 – зі смертельним наслідком. Серед травмованих немає дітей віком до 16 років. Торік за цей же період взяті на облік 8 випадків невиробничого травматизму з громадянами, із них 3 – зі смертельним наслідком. Серед травмованих дітей віком до 16 років не було.
У зв’язку зі значною кількістю випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті, травмування дітей віком до 16 років, із метою підвищення рівня безпеки громадян, що перебувають на об’єктах залізничної інфраструктури, просимо дотримуватися правил безпеки при переході через залізничні колії, перебуванні на пасажирських платформах і в поїздах.

Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України
1 Загальні положення
1.1. Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України (надалі – Правила) визначають вимоги щодо безпеки громадян при переході через залізничні колії, перебуванні па пасажирських платформах і в поїздах.
1.2. Особи, які порушують Правила, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
2 Правила безпеки для пішоходів
2.1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо). На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
2.2. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).
При наближенні поїзда до перону або платформ громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв’язку.
2.3. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
2.4. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається поїзд (або локомотив, вагон, дрезина тощо).
Пішоходам забороняється:
2.5. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше 5 м.
2.6. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
2.7. Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
2.8. Переходити та переїжджати залізничні переїзди при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора й звуковому сигналі переїзної сигналізації.
2.9. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
2.10. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
2.11. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
2.12. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
2.13. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
2.14. Підніматися на дах поїздів, локомотивів, вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
2.15. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
2.16. Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки.
2.17. Обходити вагони, що стоять на колії на відстані 5 м від крайнього вагона.
2.18. Проходити між розщепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше 10 м.
2.19. Сидіти на краю посадочної платформи, перону.
2.20. Знаходитись на об’єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп’яніння.
2.21. Ставити особисті речі на краю платформи, перону.
3 Правила безпеки пасажирів
3.1. Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки поїзда.
3.2. Посадку пасажирів у вагон і вихід їх із вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.
3.3. Виходити із вагона під час зупинки можна тільки з дозволу провідника.

Пасажирам забороняється:
3.4. Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.
3.5. Заходити у вагон і виходити з вагона під час руху поїзда.
3.6. Висуватися із вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху поїзда та викидати сторонні предмети (пляшки, пакети тощо) з вікон і дверей вагонів.
3.7. Стояти на підніжках і перехідних площадках вагонів, самостійно відчиняти двері вагонів під час руху поїзда, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення і відчинення.
3.8. Проїжджати у вантажних поїздах без спеціального дозволу.
3.9. Знаходитись у потязі в нетверезому стані.
3.10. Залишати дітей без нагляду дорослих на вокзалах, пасажирських платформах та в поїздах.
3.11. Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі й вибухові речовини.
3.12. Виходити із вагона на міжколійя і знаходитись там під час руху поїзда..
3.13. Стрибати з платформи на залізничні колії.
3.14. Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.
3.15. Палити у вагонах (зокрема в тамбурах) приміських поїздів, а також у непередбачених для паління місцях вагонів пасажирських поїздів.
3.16. Бігти по платформі поруч із вагоном поїзда, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу поїзда без зупинки.
3.17. Підходити до вагона до повної зупинки поїзда.
3.18. Без потреби самовільно зупиняти поїзд.
3.19. Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, які призначені для перевезення пошти або багажу працівниками пошти та залізниці.
3.20. Розміщувати ручну поклажу в тамбурах вагона, коридорі салону, проходах купе та в проході вагона приміського поїзда.
3.21. Забруднювати тамбури, засмічувати підлогу та сидіння вагонів.
3.22. Демонтувати обладнання вагонів, псувати оббивку диванів та сидінь.
ВП «Полтавська дирекція залізничних перевезень»
філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця»

Наверх ↑