НАШЕ ЗАВДАННЯ - ПІДТРИМАТИ, ДОПОМОГТИ

Версія для друкуВерсія для друку

Спостережну комісію при районній державній адміністрації утворено на виконання Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» та відповідно до розпорядження голови РДА від 08.09.2017 р. № 251 ( в редакції розпорядження голови райдержадміністрації 10.05.2016 р.№ 95).

До складу спостережної комісії входять представники громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та окремі громадяни.

Основним завданням цієї комісії згідно з Положенням є: організація та здійснення громадського контролю та дотриманням прав, свобод,  інтересів засуджених осіб  та осіб, звільнених від відбування покарання;  сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні  належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян;   надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Станом на 1 травня 2018 року проведено 4 засідання спостережної комісії, на яких розглядається питання щодо роботи по організації та здійсненні громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів осіб, звільнених від відбуття покарання, а також надання  дієвої допомоги та соціального супроводу вище названої категорії осіб.
Згідно п.4 Положення про спостережні комісії, на підставі інформації органів і установ виконання покарань ведеться облік осіб,  умовно-достроково звільнених від відбування покарання. Станом на 1 травня 2017 року на обліку перебуває 15 осіб цієї категорії. Завдяки компетентному складу комісії, таким особам невідкладно надаються консультації, роз’яснення та інша інформаційна допомога. На постійному контролі в районній спостережній комісії знаходиться вивчення проблем конкретної особи з подальшим наданням необхідної допомоги.
До діяльності спостережної комісії залучено РВ УМВС України в Полтавській області, службу у справах дітей Новосанжарської РДА, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також районний центр зайнятості.

Членами спостережної комісії без відриву від роботи проводиться особистий прийом колишніх засуджених, які мешкають на території району, їх близьких та рідних, в будь-який робочий час тижня.
За довідками звертатись за тел. 3-18-85 та 3-15-68.
.
 

Наверх ↑