Позбавлення права користування житловим приміщенням за участі працівника Новосанжарського бюро правової допомоги

До Новосанжарського бюро правової допомоги звернувся громадянин В. та повідомив, що ним було придбано житловий будинок ще у 2010 році, однак у ньому до цього часу зареєстровано місце проживання попереднього власника, який, ігнорує неодноразові звернення з проханням знятися з реєстрації, оскільки зареєстроване місце його проживання заважає власнику повноцінно реалізовувати свої права на володіння та розпоряджання будинком, до того ж це створює суттєві перешкоди для призначення житлової субсидії.
Громадянину В. було роз’яснено, що таку справу можна вирішити в судовому порядку та позбавити колишнього власника права на житло.
Після надання громадянином В. усіх необхідних документів, що підтверджують його право на безоплатну вторинну правову допомогу, працівники Новосанжарського бюро правової допомоги прийняли у нього письмове звернення, за результатами розгляду якого було уповноважено на надання безоплатної правової допомоги начальника Новосанжарського бюро правової допомоги Андрія Чернуху, який підготував усі необхідні документи та позовну заяву та подав їх до суду. Варто зазначити, що у справах про бозбавлення права користування житловим приміщеннях, крім позовної заяви до суду подаються документи, що підтверджують особу позивача, та його право власності на житловий будинок, а також довідка про період, протягом якого відповідач не проживає у даному будинку, при цьому час відсутності особи за місцем реєстрації повинен бути не меншим, ніж 1 рік. Також законом передбачений обов'язок позивача сплатити судовий збір у розмірі 1% від ціни позову, або 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних громадян, встановленого станом на 1 січня поточного року.
За результатами розгляду справи, Новосанжарським районним судом, позов було задоволено та визнано колишнього власника будинку таким, що втратив право на житло, що дозволитть громадянину В. безперешкодно здійснювати свої права відносно особистого майна.
Нагадуємо, що безоплатну правову допомогу з будь-яких правових питань можна отримати у Новосанжарському бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Нові Санжари, пл. Перемоги, 11 та працює щодня з 9:00 до 18:00, крім вихідних днів.
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.