Придбавши товар в інтернет-магазині, ви маєте право його обміняти чи повернути.

Версія для друкуВерсія для друку

Купуємо в Інтернеті: повертаємо товар в інтернет-магазин
Придбавши товар в інтернет-магазині, ви маєте право його обміняти чи повернути.
Договір купівлі-продажу, укладений через Інтернет, покупець може розірвати протягом 14 днів із моменту підтвердження інформації про укладення договору від продавця або з моменту одержання товару.
Якщо згадане підтвердження не відповідає наведеним вище вимогам, покупець вправі розірвати договір протягом 90 днів від дати отримання інформації. Продавець може виправитися і надіслати нове, правильне підтвердження. За таких умов покупцю дозволено відмовитися від договору протягом 14 днів з моменту одержання уточненого повідомлення.
Якщо покупцю товар не підійшов через якість, колір, розмір, фасон, габарити і форму або будь-які інші причини, він має право обміняти непродовольчий товар на такий самий за якістю і вартістю (ЗУ «Про захист прав споживачів»).
Якщо продавець відмовляється прийняти або обміняти товар, переконайтеся, що володієте інформацією про суб'єкта господарювання, який здійснив продаж та зверніться із заявою про порушення своїх прав до  територіальних органів Держпродспоживслужби України чи  до суду за місцем свого проживання.
Варто наголосити: судовий збір за позовами про порушення прав споживачів не стягується!
Повернути продукцію в магазин і отримати назад свої гроші можна далеко не за все. Наприклад, поверненню не підлягають продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни. Крім того, повернути не можна:  
- парфумерно -косметичні вироби;
- пір'яно-пухові вироби;
- дитячі іграшки м'які та гумові надувні;
- зубні щітки;
- розчіски, гребінці та щітки масажні;
- рукавички;
- тканини, тюлегардинні і мереживні полотна;
- білизна натільна;
- білизна постільна;
- панчішно-шкарпеткові вироби;
- друковані видання;
- вироби з натурального та штучного волосся (перуки);
- товари для немовлят (пелюшки,  соски,  пляшечки для годування  тощо);
- інструменти для манікюру, педикюру;
- ювелірні   вироби   з   дорогоцінних  металів,  дорогоцінного  каміння,   дорогоцінного   каміння   органогенного   утворення  та  напівдорогоцінного каміння.

Більш детальний перелік наведений  у постанові КМУ «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів»».

Якщо громадянам потрібна більш детальна консультація за допомогою можна звернутися до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні можна отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

Начальник ГТУЮ у Полтавській області                            Олег Тимченко

 

Наверх ↑