Що потрібно знати, якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу від держави

Версія для друкуВерсія для друку

Що потрібно знати, якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу від держави

Продовжуємо  інформування щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.

Чи відновили особистий прийом клієнтів центри зайнятості?

Переважна більшість центрів зайнятості продовжують працювати дистанційно, окрім центрів у Херсонській та Сумській областях, частково – у Луганській та Полтавській. Відкритий для клієнтів також Одеський міський ЦЗ.

Можливість ведення особистого прийому громадян   у центрах зайнятості залежить, насамперед, від епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні.

Нагадуємо, що так, як і раніше, ви можете зареєструватися в службі зайнятості як безробітний онлайн  або залишити заяви безпосередньо в центрі зайнятості у скриньці  для кореспонденції. Більш детально тут: https://is.gd/2efViC

Власники електронного цифрового ключа можуть подати заяви через додаток «Дія». Покрокова інструкція тут: https://is.gd/yC5dmK

Усі актуальні вакансії є на офіційному сайті державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy, база пропозицій роботи оновлюється щодня.

Чим загрожує зловживання статусом безробітного?

Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного.

Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються негативними наслідками, передусім, для самих безробітних.

Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:
-працевлаштування;
-укладання цивільної угоди про виконання роботи/надання послуг;
-започаткування власної справи.

Можливі наслідки зловживання статусом безробітного:
-Скорочення тривалості виплат;
-Стягнення неправомірно виплачених коштів;
-Кримінальна відповідальність.
-Більш детально за посиланням https://is.gd/msGHmf

Більше інформації тут:https://bit.ly/38yYPjW

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та та  www.facebook.com/Новосанжарська-районна-філія-Полтавського-обласного-центру-зайнятості-1663125947256489/
 

Наверх ↑