Стягнення аліментів на утримання дітей за участі представника Новосанжарського бюро правової допомоги

У травні 2017 року до Новосанжарського бюро правової допомоги звернулася громадянка П.
Вона повідомила, що на даний час вона перебуває у шлюбі, від якого має двох малолітніх дітей і хоч із чоловіком вони проживають спільно, однак він не бере участі в утриманні та вихованні дітей і веде аморальний спосіб життя. Враховуючи це громадянка П. бажає стягнути з нього аліменти на утримання дітей, оскільки сам вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною та не має можливості забезпечити дітей усім необхідним.
Працівники Новосанжарського бюро правової допомоги повідомили, які документи необхідно зібрати для звернення до суду, та після їх надання прийняли письмове звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо складання позовної заяви про стягнення аліментів на утримання дітей.
Безоплатну вторинну правову допомогу громадянці П. надавав начальник Новосанжарського бюро правової допомоги Андрій Чернуха, він склав позовну заяву та роз’яснив громадянці її процесуальні права та обов’язки у судовому засіданні.
У зв’язку з деякими обставинами судове засідання було неодноразово перенесено, тому справу було розглянуто тільки в березні 2018 року. Позовні вимоги повністю задоволено і відтепер батько дітей громадянки П. буде зобов’язаний їх утримувати.
Варто додати, що відповідно до чинного законодавства аліменти починають нараховуватися з моменту подання позовної заяви, а не з моменту прийняття рішення судом.
Нагадаємо, детальну інформацію з питань надання правової допомоги можна отримати у Новосанжарському бюро правової допомоги за адресою: смт. Нові Санжари, пл. Перемоги, 11
Інформацію про адресу найближчого місцевого центру чи  бюро правової допомоги можна отримати за єдиним телефонним номером  системи безоплатної правової допомоги –
0 800 213 103
(дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України, цілодобово)