Використання незадекларованої праці не спрощує ведення бізнесу

Версія для друкуВерсія для друку

Використання незадекларованої праці не спрощує ведення бізнесу

Криза COVID-19 зробила вразливими людей, які заробляють засоби для існування неофіційно або у неформальній економіці, і послужила нагадуванням про необхідність зробити перехід від неформальної до формальної зайнятості.

Натомість, працівники, трудові відносини з якими оформлені відповідно до чинного законодавства, мають гарантії у таких випадках, та є більш захищеними.

Роботодавець, який використовує повністю задекларовану працю, також має ряд переваг.

Зокрема, центрами зайнятості надається допомога по частковому безробіттю застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України.

Така допомога надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30  календарних днів після завершення карантину та у разі сплати ним єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Тож вкотре звертаємо увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці!

Якщо вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, то помиляєтесь!

Фінансові ризики і наслідки використання праці нелегальних робітників значно перевищують витрати, які виникають при оформленні трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та та  www.facebook.com/Новосанжарська-районна-філія-Полтавського-обласного-центру-зайнятості-1663125947256489/

 

Наверх ↑