Встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу за участі фахівця Новосанжарського бюро правової допомоги

До Новосанжарського бюро правової допомоги звернулася громадянка М. з проханням допомогти в оформленні спадщини після померлого чоловіка, з яким у неї не було укладено шлюбу. Вона звернулася до нотаріальної контори у встановлений законом строк з метою прийняття спадщини, однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Фахівці Новосанжарського бюро правової допомоги роз’яснили, що цивільне законодавство дозволяє прийняти спадщину після померлого чоловіка, навіть, якщо шлюб не було зареєстровано, але для цього необхідно звернутися до суду з метою встановлення факту проживання однією сім’єю на момент смерті.
Після надання громадянкою М. документів, що підтверджують її право на безоплатну вторинну правову допомогу, як особи, що отримує доходи, які не перевищують розміру двох прожиткових мінімумів доходів громадян, фахівцями бюро було прийнято письмове звернення про надання безоплатної правової допомоги, за результатами розгляду якого, на надання правової допомоги було уповноважено начальника Новосанжарського бюро правової допомоги Андрія Чернуху.
Начальник бюро склав заяву до Новосанжарського районного суду Полтавської області про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу. Вимоги, викладені у заяві було задоволено судом, та встановлено факт спільного проживання чоловіка та жінки, завдяки чому громадянка М. має можливість оформити спадщину після померлого.
Нагадуємо, що Новосанжарське бюро правової допомоги працює за адресою: смт. Нові Санжари, пл. Перемоги, 11, тел. (05344) 3-28-60
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.