Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території за участі представника Новосанжарського бюро правової допомоги

До Новосанжарського бюро правової допомоги звернулася громадянка Д., та повідомила, що на тимчасово окупованій території, в Луганський області помер її чоловік. З метою реєстрації смерті вона звернулася до Новосанжарського районного відділу ДРАЦС, однак отримала відмову, адже свідоцтво про смерть, видане на тимчасово окупованій території вважається незаконним.
У випадку громадянки Д., слід керуватися ст.317 ЦПК України, так для встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території потрібно звернутися із відповідною заявою до будь-якого суду поза такою територією, до заяви слід додати: свідоцтво про смерть, довідку про причину смерті, документ, що підтверджує родинні стосунки, відмову у проведенні державної реєстрації смерті, копію паспорта та картки платника податків. Слід зазначити, що справи про встановлення факту смерті розглядаються негайно, а рішення суду підлягає негайному виконанню.
Безоплатну вторинну правову допомогу громадянці Д. надавала головний спеціаліст Новосанжарського бюро правової допомоги Наталія Кірнос. Вона склала заяву про встановлення факту смерті та подала її до суду. Заяву було розглянуто того ж дня, та на даний час громадянці вдалося здійснити державну реєстрацію смерті свого чоловіка на тимчасово окупованій території.
Нагадуємо, що безоплатну правову допомогу з будь-яких питань можна отримати у Новосанжарському бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Нові Санжари, пл. Перемоги, 11 та працює щодня з 9:00 до 18:00, крім вихідних днів.
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Запрошуємо скористатися проектом Міністерства юстиції України «Я маю право» http://pravo.minjust.gov.ua, телефон гарячої лінії: 0 800 213 103