З 1 вересня 2020 року збільшився розмір мінімальної заробітної плати.

З 1 вересня 2020 року збільшився розмір мінімальної заробітної плати.

З 1 вересня 2020 року набрав чинності Закон України від 25.08.2020 № 822-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», відповідно до якого збільшився розмір мінімальної заробітної плати, який встановлений ст. 8  Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 року №294- IX.

В результаті з 1 вересня 2020 року мінімальна заробітна плата підвищена :
- у місячному  розмірі з 4723,00 грн. до 5000,00 грн.;
- у погодинному розмірі з 28,31 грн. до 29,20 грн.

Нагадаємо, що  відповідно ст.1 Закону України №2464 мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається як добуток  мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Ставка єдиного внеску залишається 22%  від мінімальної заробітної плати.

Мінімальний розмір єдиного внеску з 1 вересня складає 1100 грн. (5000х22%).

Максимальна база нарахування єдиного внеску складає 15 розмірів мінімальної заробітної плати і з 1 вересня 2020 року складає 75000,00 грн.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Якщо з будь яких причин розмір сплаченого внеску менший ніж мінімальний, тобто нижче 1100,00 грн., роботодавцю доведеться донарахувати до зазначеного мінімального розміру єдиний внесок.

Фізичні особи-підприємці, які обрали особливий спосіб оподаткування, сплачують єдиний внесок щомісячно в розмірі не менше ніж мінімальний страховий внесок.

Фізичні особи на загальній системі оподаткування мають сплачувати єдиний внесок з отриманого чистого доходу, але не менше мінімального страхового внеску.

Шановні роботодавці та приватні підприємці!!! Сплачуйте єдиний внесок своєчасно та в повному обсязі, не позбавляйте найманих працівників і себе страхового стажу.

Шановні наймані працівники!!! Вам необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержання справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в періоді здійснення своєї трудової діяльності.

Зручна форма самоконтролю своїх соціальних прав, це реєстрація на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України з періодичним переглядом інформації особистої картки.

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: смт. Нові Санжари, вул. Незалежності, 34/1, Новосанжарський відділ обслуговування громадян (сервісний центр).