Забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил

Механізм забезпечення учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил санаторно-курортним лікуванням визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 (далі – Порядок).
Дія Порядку поширюється на учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни, статус яким встановлено відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та пункту 13 статті 9 та постраждалих учасників Революції Гідності відповідно до статті 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Управління соціального захисту населення забезпечує безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів учасників АТО, ООС згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:
1) учасників бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
2) осіб з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;
3) осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:
I та II груп – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів; III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;
4) постраждалих учасників Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
5) учасників війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.
Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.
Для постановки на облік на отримання путівки необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання та надати наступні документи:
1. заяву (заповнюється безпосередньо в управлінні);
2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
3. копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни - також копію військового квитка (за наявності);
4. копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, які мають право на забезпечення санаторно-курортними путівками відповідно Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011  № 446.
Гранична вартість санаторно-курортної путівки (ліжко-дня) учасникам АТО, ООС у 2020 році складає:
1). Особам з інвалідністю внаслідок війни (580,00 грн. за один ліжко день) без податку на додану вартість (10440,00 грн. на 18 днів).
2). Особам з інвалідністю внаслідок війни з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку (798,00 грн. за один ліжко-день) без податку на додану вартість (27930,00 грн. на 35 днів).
3). Учасникам бойових дій та учасникам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності (666,00 грн. за один ліжко-день) з податком на додану вартість (11988,00 грн. на 18 днів).
Перелік базових послуг, що надаються особам відповідно до медичних рекомендацій і входять до вартості путівки, затверджується Мінветеранів.
За бажанням осіб їм можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.
Одночасно роз’яснюємо, що особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки відповідно до вказаного вище Порядку, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
За більш детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Новосанжарської райдержадміністрації за адресою: смт Нові Санжари, вул. Незалежності 30/1, кабінет №9.