«Звернення до жителів Новосанжарщини щодо недопущення випалювання СУХОЇ РОСЛИННОСТІ»

Версія для друкуВерсія для друку

«Звернення до жителів Новосанжарщини щодо недопущення випалювання СУХОЇ РОСЛИННОСТІ»

З року в рік випалювання стерні, сухої рослинності в Україні набуває статусу стихійного лиха. На полях, смугах відводу доріг, лісосмугах, на схилах ярів та балок від вогню масово пошкоджується екосистема, зменшується протиерозійна стійкість, знижується родючість грунтів, страждають прилеглі території та полезахисні лісові смуги, інші насадження. Крім пожеж, які виникають в результаті «відпочинку» туристів, лиха землі додають власники та користувачі земельних ділянок, які бажають уникнути додаткових витрат, пов’язаних з обробкою грунтів без випалювання.

Пам’ятайте: згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, луків, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою рослинністю, рослинності у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, опалого листя у парках, інших зелених насаджень, газонів у населених пунктах, іншої рослинності у вигляді накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, звертаючись до жителів Новосанжарщини, вкотре просимо Вас не допускати несанкціонованого випалювання сухої рослинності - це призводить до серйозних порушень екологічного стану навколишнього природного середовища і виникнення надзвичайних ситуацій.

Начальник  Новосанжарського РС ГУ
ДСНС України в Полтавській області                                  Юрій Шило
 

Наверх ↑